Hudba

Kings of leon

29. března 2009 v 15:36 | Karin

Kings of leon


Úžasná rocková skupina, na které vás jako první zaručeně upoutá nepopsatelný tón hlasu zpěváka Caleba a netypický styl hraní. Kings of leon je složena ze tří bratrů a bratrance z Tennessee. Jméno skupiny je vlastně pocta jejich dědečkovi a otci , kteří nesli oba jméno Leon.
Dětství neměli vůbec lehké, něustále se stěhovali po americkém jihu s jejich otcem, který byl kazatelem a matkou, které nezbývalo nic jiného , než je učit. Podle časopisu Rolling Stone "zatímco Leon kázal v kostelích a stanech na dálném Jihu, chlapci navštěvovali bohoslužby a občas zajišťovali údery do bubnů".
Před tím, než se pustili do rock and rollu, zpívali bratři Nathan a Caleb country. Pracovali krátkou dobu s vydavatelstvím Pistol Creek Productions. Většinu času s tímto vydavatelstvím strávili zpíváním na rodeích.
Jejich první a druhé album, které byly výborně hodnoceny kritikou, jim získaly množství fanoušku, především v Evropě.

Bohužel k rockovému stylu života patří mimo jiné i sex nebo drogy. Ostatně jak sám Caleb přiznal, některé texty, které se objevily na jejich superslavném albu Only by Night objevil poté, co se probudil v posteli s prázdnou láhví a v bloku našel slova, o kterých si nepamatoval, že by je vůbec psal.
Kings_Of_Leon7214.jpg image by amaraa41

Patří k nejoblíbenějším skupinám herce Paula Walkera a tak jsem se o ně taky zkusila hlouběji zajímat a řeknu vám, tohle jsou vážně mistři toho , co dělají :). Malá ochutnávka je pod článkem.
Ocenění!
Nejlepší nebritská skupina a nejlepší nebritská deska právě již umíněná Only by the night. Jejich megahitem se stala píseň Sex on fire, která v počtu stahování předhonila i hitovku Bleeding love od Leony Lewis a získali za ni prestižní cenu Grammy Award v kategorii Nejlepší rocková píseň.
Taper jean girl
Sex on fire


 
 

Reklama

Rubriky