Filmy a seriály

Avengers konečná scéna

1. dubna 2015 v 16:24 | Karin
Už se těšíte na Avengers 2? Abych se úplně neztratila, pustila jsem si včera jedničku a tak si nemůžu pomoc, ale ta poslední scéna je vskutku geniální!

Království lesních strážců

24. června 2013 v 22:31 | Karin
Nový dobrodužnoromantický animák s krásným příběhem.
"Jen to, že něco nevidíš, neznamená, že to není."
Byl to ten nejhezčí narozeninový dárek od přítele a věřte, že se to líbilo bláznivé holce i dospělému chlapovi (mimo tu spoustu dětí v sále). Myslela jsem si, že půjde o příběh podobný v lecčem mým oblíbeným pohádkám o víle Zvonilce, ale mýlila jsem se. Strážci jsou jiní - hlubší. Tvůrcům se podařilo "vyrobit" skvostný svět plný zeleně, květin, motýlů, leknínů... k tomu všemu hra světla a stínu, ze které přechází zrak.
Hlavního hrdinu Noda evidentně namíchali z Evžena Houžvičky (pohádka Na vlásku) a jen kapky někoho dalšího. Ale to nevadí, vždyť je hezký, odrzlý a vtipný. Hlavní hrdinka, statečná a tvrdohlavá Mary, se mi zalíbila.
Padouch - vůdce hnilobné temnoty bojuje s životodárnými lesními strážci. Ne, nemám ho ráda!

Základní zápletka už se v animáku objevila- Mary (sedmnáctiletá dcera pološíleného biologa, který je přesvědčen, že v lese žijí "malincí lidičkové") navštíví otce v rodném domě, ale brzy jí dojde trpělivost a rozhodne se odjet. V lese narazí na královnu lesních strážců, která umírá po zasažení šípem od temných. Královna má u sebe poupě. Ono jediné je nadějí na zachránění lesa. Až vykvete, určí novou královnu lesních strážců.
Mary se kouzlem zmenší a musí chránit poupě před temnými a dopravit jej tam, kam je třeba. Na pomoc jí přispěchá statečný bojovník Ronin ochotný za dobrou věc položit i život a lístkovský buřič Nod. Mary se chce vrátit zpět do své původní podoby, ale brzy pochopí, že bojuje nejen o záchranu lesa, ale i lidského světa.

Objeví se tam komediální duo hlemýždě a slimáka, kteří úspěšně zlehčí i tu nejvážnější scénu svými pokusy o vtip.
Střídají se akční scény, dobrodružství, romantika a fascinující prostředí. .Perfektně namíchaný koktejl, který zachutná. Bavila jsem se stejně jako ty malé děti kolem a málem si i zakrývala oči při nebezpečných scénách. Plakala jsem. Dvakrát.
Možná jsem přecitlivělá, ale věřte mi, že tohle je jedna z nejhezčích pohádek, jakou jsem poslední dobou viděla.

Tak věřte na malé lesní strážce

Václav Vašák reklama

19. listopadu 2011 v 13:17 | Karin
Tak tady je nová reklama v hlavní roli s vynikajícím hercem Václavem Vašákem. Je slovenská, tak snad se bude vysílat i tady, ale kdo ví. Zveřejnil ji na svých facebookových stránkách a mě se líbí (už jen proto, že tam hraje :D )
Každopádně motto zní: Nepropásnout svojí šanci... A o tom ví každý z nás to své.


Václav Vašák-reklama na Starobrno

22. června 2011 v 21:15 | Karin

Václav Vašák- Brněnský idol

Už dva roky bezmezně obdivuji jednoho brněnského herce, jehož jméno zní Václav Vašák. Mám to štěstí, že je nejvíce obsazovaným hercem Národního divadla Brno. Poprvé jsem ho viděla v představení Tajemství pralesa, následoval Německý oběd, Nemrtvý aneb Upír z Transylvánie a především premiéru teď velmi diskutované Korespondence V+W (Voskovce a Wericha), která se velmi povedla :) je to přirozený talent a pocit, když kolem vás s klidem projde, když jdete z divadla, je úžasný! A teď se objevil i v reklamě na Starobrno- ten chlápek hned v prvním záběru s letadlem.

Heath video moje .)

28. dubna 2009 v 16:48 | Karin
Hudba: Jamie Scott -Make
Video for Katušku H. :)

Rychlí a zběsilí moje recenze

10. dubna 2009 v 15:31 | Karin

Jedním slovem? Nářez! rychlí a zběsilí

Akční scény od začátku do konce, napětí, adrenalin, láska, bolest, pěkní chlapy, cool hlášky a především nadupané káry s ilegálními součástkami! Tohle je Rychle a zběsile 4.

Ať už jsi v autech úplný laik, nebo jsi stihl(a) shlédnout všechny předchozí díly (přece jen je to pro lepší pochopení dějové návaznosti lepší), tohle tě chytne a až do konce filmu nepustí.
Vrací se sestava z prvního dílu v čele s Vinem Dieselem jako Domem Torettem, Paulem Walkerem, jako policajtem v utajení Brianem O´Connerem, Michele Rodriguez jako Letty a v neposlední řadě i Jordanou Brewster, která se představí jako Domova sestra Mia.

Kromě hereckého obsazení se povedly i adrenalinové scény, ve kterých se jede s plynem u podlahy v bývalých dolech a tobě se po pažích prochází husí kůže způsobená klaustrofobií-prostě scéna udělaná na jedničku. Na můj vkus se tam sice závodilo trošku málo a důraz byl nejspíš kladen na domotané vztahy mezi postavami, ale konec předčil všechno.

Hned v první scéně se ocitáme v autě s Letty a Domem, kteří se chystají ukradnout pár
cisteren s tolik ceněnným benzínem pro čtyřkolé miláčky. Situace se ale trochu zvrtne, když se proti Domovi a Letty řítí hořící cisterna (více uvidíte v traileru). Dom musí utéct z města, protože je doslova chodící terč. Místo něj je však zabita Letty.
Mezitím se Brian honí za dom a lettyzločincem v ulicích města a snaží se získat informace o mafiánském bossovi, na kterého má spadeno stejně jako Dominic. Právě ten boss je totiž zodpovědný za smrt Letty. Po pěti letech se Brian a Dominic náhodně potkávají, aniž by zjistili, že mají stejný cíl. Mafián shání řidiče a jak Brian , tak Dominic se přihlásí. Čeká je pouliční závod za plného provozu ulicemi města, podle navigace GPS a vípaultěz bude mít možnost jezdit pro "velkého šéfa". Brian v modrém Nissanu Skylinu, který si vybral z policejní databáze, lehce nabourá a musí se na hlavní trasu závodu dostávat všemožnýmiracevedlejšími uličkami. Do cíle míří pouze dva vozy: Brian a Dominic. Rozhoduje se v posledních metrech, Dom dává dusík příliš brzo, Brian toho využije a předjíždí ho. Dom do něj však vrazí a tak sám vyhraje závod....Přesto všechno se dává dohromady stará dvojka Brian a Dom, kteří všem vytřou zrak a jediné co po sobě zanechají bude pach spálených gum a obrys zadních světel na obzoru.

Pokud jde o vtipné hlášky, právě situace popsaná výše je jednou z klíčových. Brian jede vedlejšími silnicemi, když mu GPS hlasí: Otočte vůz do protisměru. Brian se zamračí a naštvaně zařve: Chceš mě zabít?!
A nebo pak druhá svéna: Brian sedí celý pošramocený u auta rozbitého na cucky, Dominic stojí u něj a Brian povídá: Chtěl bych mít jednu otázku. Dominic pokýve hlavou a Brian se ptá: Kdybys tenkrát nepodváděl, vyhrál bych ten závod.?" . Dom se zamyslí a pak se usměje: ,,Ty ses praštil do hlavy, že?". XD

Bylo by na dlouho popisovat každou scénu filmu, i když by tohle umělecké dílo za to stálo, ale na druhou stranu bych vás tak připravila o spoustu překvapení. Přesto vám musím říct ještě jedno. Konec je naprosto brilantní:) Dominic byl zatčen a odsouzen na 25 let nepodmíněně ve věznici se zvýšenou ostrahou. Je převážen v takovém tom dlouhém autobusu po nějaké silnici v pustině, když se za autobusem ozve zaburácení zjevně ilegálně vylepšených motorů :) k tomu není co dodávat!

BĚŽTE DO KINA A UŽIJTE SI ZÁBAVU NA PLNÝ PLYN

lístek

Moje video s Johnem

5. dubna 2009 v 14:22 | Karin
♥♥♥Ty nej nej nejvtipnější okamžiky s Johnem XD ♥♥♥

Zábavná videa STARGATE

29. března 2009 v 14:44 | Karin

Woohoo Jack
Neviditelný Jack
Stargate Superstar

Časová smyčka

Bloopers SGA
Super SGA!
ZELENKA ČESKÉ HLÁŠKY! S PŘEKLADEM!!!

MOJE OBLÍBENÉ FILMY A SERIÁLY

8. března 2009 v 19:43 | Karin

Rozcestník STARGATE

8. března 2009 v 19:12 | Karin

Zkrocená hora -Brokeback mountain

5. března 2009 v 21:44 | Karin

"Největší silou přírody je láska."

Nejdůležitější část děje se odehrává na smyšlené hoře Brokeback ve Wyomingu. Hlavními postavami jsou: zamlklý Ennis del Mar(Heath Ledger) a Jack Twist(Jake Gyllenhaal). Ennise vychovávali jeho starší souzozenci na malém statku po tom, co jim tragicky zemřeli rodiče při dopravní nehodě. Protože jediné co jim rodiče zanechali bylo 24 dolarů, musel Ennis již velmi brzy začít pracovat a podařilo se mu ušetřit peníze sotva na zakoupení malého kousku půdy, na kterém chtěl žít se svojí snoubenkou Almou.

Jack je na Brokeback již druhým rokem, jako pasák ovcí a neskrývá svoji lásku pro cokoli co souvisí s ródeem.
Píše se jaro roku 1963 a tyto dva mladé muže svede dohromady nabídka práce obnášející pasení tisíce ovcí a jejich jehňat na hoře Brokeback. Navíc je musí hlídat před predátory, což znamená, že u nich jeden z nich musí být i přes noc. Tento úkol padne na tmavovlasého Jacka. Cesta od ovcí do "tábora" trvá okolo čtyř hodin a není se čemu divit, že Jacka to brzy začíná pěkně štvát. Navíc jediným jejich jídlem jsou fazole v plechovce, které jim brzy lezou i ušima. Málomluvný Ennis začíná postupně rozvazovat a k příjemnému Jackovi si nacházet přátelskou cestu, i když na rodeo má přesně opačný názor než Jack. Sedávají u večeře u ohně, baví se o rvačkách, koních a svých zážitcích. Ennis se dokonce Jackovi nabídne, že za něj vezme noční hlídky a tak také udělá.
Při jednom z přátelských večerů se však Ennis příliš opije a není schopen dojet zpět k ovcím, takže musí zůstat v táboře s Jackem. A tu noc si oba uvědomí, že to co je mezi nimi, není pouhé přátelství. Ve stanu se pomilují, avšak druhý den si oba ujasní, že ani jeden z nich není "teplej".
Avšak přitažlivost, která mezi nimi panuje se ani jeden nedoáže bránit a tak nezůstalo u jediné společně strávené noci...
Jenže nic není tak jednoduché, jak se zdá a mimo to je spolu "načape" šéf, který jim okamžitě nakáže
sehnat stáda ovcí dolů, i když měli pracovat ještě měsíc. Ennis je z vývoje situace velmi sklíčen, protože se musí odloučit od Jacka a ještě poslední den se stihnou poprat a Jack rozbije Ennisovi nos(ten si krví zašpiní rukáv košile a košili na Zkrocené hoře zapomene). Jejich cesty se na 4 roky rozcházejí.

Ennis se tedy vrací ke své snoubence Almě, se kterou se po pár měsících ožení, odstěhuje se do Utahu a splodí spolu dvě krásné dcerky. Jeho žena Alma pracuje jako prodavačka.
Ennis pracuje na farmě, kde krmí a obstarává zvířata. Na krásné dny s Jackem, které prožili na Zkrocené hoře již téměř zapomněl, než se mu ve schránce objeví pohled od Jacka, který píše, že brzy přijede. Ennis je pochopitelně jako u vytržení, nedočkavě jej vyhlíží z okna a když se konečně shledají, jejich přátelské objetí přejde v líbání, kterého je však svědkem Alma. Ta nic neřekne a raději se vrátí do kuchyně.
Jack a Ennis společně stráví noc a přiznají si, že ani jeden z nich nečekal, že se ještě uvidí. Milují se, ale ani jeden z nich nechce opustit rodinu a děti, aby pak mohli žít spolu. Také si uvědomí, že jeden večer je málo a proto se rozhodnout odjet spolu "rybařit" na Zkrocenou horu, což se stane postupně jejich každoroční tradicí.
Mezitím se dozvídáme, že Jack si plnil svůj sen na jízdě na býcích (vyhrál asi 2000 dolarů) a oženil se s dcerou bohatého muže prodávajícího zemědělské stroje(který mimochodem nemůže Jacka ani vystát)- Laureen. S tou má osmiměsíčního synka.
Na zkrocené hoře si slíbí, že se budou vídat alespoň dvakrát ročně a společně jezdit na "ryby". Tam se také Ennis svěří, proč se tolik bojí s Jackem společně žít na ranči: Když mu bylo děvet, vzal ho otec s bratrem k mrtvole muže, který byl kvůli svému životu homosexuála utýrán k smrti.
Jak roky plynou, Almu jejich tajemství natolik užírá, že se s Ennisem rozvede. Ten se přestěhuje a občas se s dcerkami vídá.
Jack a Ennis se během let vydávají na společné výlety do hor, kde se poprvé potkali, ale přesto je jim to málo, zejména Jackovi, který si stále sní o jejich společné budoucnosti.
Tak to pokračuje asi dvacet let, než se na dalším společném výletě ošklivě pohádají, když Ennis chce další jejich setkání rapidně odložit a Jackovi se to ani trochu nelíbí. Sice se rozejdou relativně v dobrém, ale už se nikdy víc neuvidí.
Ennis píše Jackovi dopisy, ve kterých se ho ptá, jestli bude mít znovu čas na společný týden v horách, avšak dopisy se mu vrátí jako nedoručené. Proto zavolá Jackovi domů, kde mu jeho žena Laureen dělí smutnou zprávu: Jack zemřel. Prý píchl gumu auta a když se ji snažil napumpovat, jedna její část se utrhl, praštil ho do obličeje a Jack se utopil v krvi. Jenže Ennis si vzpomene na svůj zážitek z dětství a není si jist, zda Jacka spíš někdo nezavraždil. Laureen Ennisovi sdělí, že Jackovým přáním bylo, aby jeho popel rozsypali po Zkrocené hoře- jeho nejoblíbenějším místě, jenže ona neví, kde to je. Zdrcený Ennis se vydává za Jackovými rodiči, kteří mají část jeho popela a tam se dozvídá, že o Ennisovi Jack čato mluvil. Prý rodiče navštěvoval každý rok a vypraroval jim, jak se rozvede, s Ennisem si postaví srub a budou se starat o ranč. Jackova maminka dovolí Ennisovi, aby se podíval do přítelova pokoje, kde Ennis najde schovanou ve skříni svoji zakrvácenou starou košili, kterou tehdy nechal na Zkrocené hoře- Jack se pro ni vrátil a nosil ji na sobě. Přestože jsou Jackovi rodiče na Ennise velmi milí (dokonce mu nechají obě staré košile, které měli tehdy Jack a Ennis na sobě), ale otec rozptýlení popela na Brokeback nedovolí.


O pár týdnů později si Ennis koupí pohlednici, na které je obraz Zkrocené hory, a připíchne si ji na stěnu svého obytného vozu, pod ni pak zavěsí ony dvě staré košile. Nezbývá mu nic jiného než vzpomínat na tolik milovaného ♥
Tak tady v této části filmu jsem už brečela jak želva. Chci vám říct, že kdo ten film neviděl, pak jen těžko pochopí, proč patří mezi moje nejoblíbenější. Není to jen film o dvou homosexuálech. Tento film je o osudovosti, pravé lásce... Myslím si, že by si zasloužil víc, než 8 nominací na oskara a v mém srdci po něm vždycky bude velká stopa, stejně jako po zesnulém Heathu Ledgerovi :-(
 
 

Reklama