Čtěte dětem knihy II. - O zvířátkách

10. března 2019 v 15:10 | Karin |  Čtenářský deník
Čtení má velký význam pro rozvoj dítěte a nikdy není příliš brzy začít. Oběma našim holkám jsme četli už do bříška. Po narození společné čtení prohlubuje vztah mezi rodiči a dítětem, později samozřejmě rozšiřuje slovní zásobu, učí děti naslouchat.
Kolem jednoho roku začala naši dcerku hodně zajímat zvířátka. Nejdřív pejsci všeho druhu, kterých po sídlišti běhalo hodně, později kočky, ptáci, rybičky... Začali jsme tedy shánět pěkná leporela - daleko víc se jí líbí fotky, než kreslené obrázky. Všechny knížky jsme koupili v Levných knihách a všechny ji doteď baví. Jsou prima i na cesty autem nebo vlakem, když potřebujete dítě zabavit.
Kniha Kamarádi zvířátka je plná milých veršů Jiřího Žáčka a krásných ilustrací zvířat žijících v našich končinách i zoologických zahradách.
Na leporelech Děti poznávají je kromě velkých fotek prima i tematické rozřazení zvířátek. Malé výhrady bych měla ke knize Obyvatelé lesa, protože jsou tam i zvířata, která v našich končinách v lese určitě nepotkáte a nikdy jste nepotkali.

Takže hurá do Levných knih. Jak vidíte, knihy už něco zažily a o to míň pak bolí vaši peněženku, když dítě třeba kus knížky sežvejkne. Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikuš:) | Web | 10. března 2019 v 18:56 | Reagovat

Levné knihy jsou na tohle super ;)
Já se těším až budu mít v budoucnu taky dítě a budu mu číst:) A doufám, že mou lásku ke knihám a k četbě zdědí po mně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama