Kdo jinému jámu kopá - ztřeštěná detektivka

12. září 2017 v 8:28 | Karin |  Čtenářský deník
Když se mladá malířka Josefína přestěhuje z Prahy k sestře do středočeského městečka Brod, vůbec netuší, že se rozhodně nebude nudit. Tentokrát poklidný život v městečku rozhýbe smrt učitelky Aleny. A podezření padá i na Josefínu. To by se jí ale nesmělo přezdívat slečna Marplová po česku. Rozhodne se pátrat na vlastní pěst a mnohdy se ne všechno vyvede dle jejích představ. Navíc se bude muset vypořádat se svou pedantskou sestrou i sympatickým exmilencem komisařem Tvrdíkem (jiskří to mezi nimi parádně).
Kdo jinému jámu kopá je oddechová česká humorná detektivka vhodná do jakéhokoli počasí (v tomhle šedém nečase mi ukrátila den mnohem líp než kdejaká ponurá severská krimi). Rejfové kombinace detektivky a románu pro ženy perfektně funguje a není to ani hloupé ani nudné. Hlavní hrdinka je ztřeštěná, ale ne trapná a celou knihu provází ženská opravdovost. Upřímně, při vnitřních monolozích Josefiny jsem mnohdy se smíchem pokyvovala hlavou.
Nahnula se více přes okraj kašny. "Jedna, dva, sedm, dvanáct, dvacet dva…" počítala. Kdyby jí to každý večer dalo třicet korun… Krát třicet… Devět stovek měsíčně. Neměla by ani na jídlo. Holt bude muset chodit do práce.

Hlavní hrdinka je nosným pilířem knihy a svou originalitou předčí snad i Bridget Jonesovou, se kterou by si jistě rozuměla.
Marie Rejfová má na svém kontě již dobrodružnou sérii pro mládež s názvem Čarověník. Série o svérázné hrdince Josefíně Divíškové byla letos uvedena humornou detektivní novelou Kdo má pod čepicí. Kdo si sérii o Josefíně Divíškové oblíbil, už 29. 11. 2017 se může těšit na třetí díl, tentokrát s názvem Komu straší ve věži. Určitě sledujte webové stránky nakladatelství Mystery Press, ať vám novinka neunikne.

Knihu bych doporučila všem čtenářům bez rozdílu věku i pohlaví, kteří se rádi pobaví a u čtení si oddechnou.

Hodnotím bez zaváhání pěti hvězdičkami.
*****

Marie Rejfová: Kdo jinému jámu kopá. Mystery Press, Praha, 2017. 272 stran.

Na co se ještě letos můžeme těšit, se dočtete v edičním plánu nakladatelství Mystery Press na podzim a zimu zde.
Za poskytnutí recenzního e booku děkuji nakladatelství Mystery Press. Knihu s krásnou slevou zakoupíte přímo na jejich webových stránkách zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama