Květen 2017

Nejím maso a proto prší

19. května 2017 v 10:51 | Karin |  Úvahy
Ačkoli jsou moji rodiče velmi moderní, moje pokusy o pescetariánství ("rybo-vegetariánství") přijímají s nelibostí.
* "Mám teď o pět kilo míň, než před otěhotněním."
"Protože nejíš maso!"
(Před otěhotněním jsem si si nedala jediný kousek masa dva roky. Řekla bych, že hubnu proto, že už osm měsíců kojím, jsem nevyspaná a dcera zjistila, že z mého talíře chutná líp, a tak už asi měsíc snídáme a obědváme společně, nebo s řevem.)

* "Malá se v noci dnes hrozně budila."
"Protože nejíš maso!"

* "Mám popraskané ruce, jak pořád meju nádobí."
"Protože nejíš maso!"

* "Zítra bude pršet."
"Protože nejíš maso!"

Z toho lze vyvodit, že moje nepodílení se na vyvražďování zvířat má za následek sousedovic rozbité auto, omilostnění Kájínka i globální oteplování. Po zveřejnění tohoto příspěvku lze předpokládat, že budu souzena za kacířství a v nejbližší době upálena na hranici...
Pokud se pokusím z jídelníčku vynechat i ryby, nebo třeba mléko, planeta Země se roztrhne na dvě poloviny a následně exploduje...

Dejte si burger a zachráníte svět. Jezte zvířata, jinak sní ona vás.
(Mrkněte třeba na web Soucitně a přemýšlejte. http://soucitne.cz/).
Fotka uživatele Soucitne.cz.

Ve fialovém poupěti pažitky

6. května 2017 v 9:59 | Karin |  Téma týdne
Je večer, máj, lásky čas. Dítko si dává poslední večerní siestu, aby mohlo ještě tři hodinky pobýhat, výskat, smát se. Mám chvíli na to, abych si udělala večeři. Rozmazlila se. Jdu na zahrádku pro pažitku na chleba s tvarohem. Výsledek obrázku pro pažitkaVykoupat malou, namazat, dát jí večeři, osprchovat se, natočit mámě hlavu, umýt nádobí. Kouknout na Ohnivý kuře, u toho se navečeřet, zabavit malou, uspat, uložit... Jen ať se zase v noci nebudí každou hodinu... Musím jí hodně nakrmit...
Už dřepím u zelenajícího se záhonku. A najednou se nadechnu. Konečně zastavím. Je šest večer a takové teplo. Vzduch už voní počátkem léta, i když vítr ještě studí. Slunce hladí. Slastný pocit. To ticho.
Výdech. Načervenalé nebe, rozfoukané mraky jako vlasy večernice. Hledám první hvězdu. Konečky prstů pohladím stébla pažitky. Bude kvést, vyčuhují z ní růžová poupata. Pohupují se. Smějí. Jako děti.
Je mi krásně. Ten mír, klid. Srdce tluče jen pro ten kratičký okamžik.

Temná věž (The Dark Tower) trailer

3. května 2017 v 11:06 | Karin |  Stephen King

První trailer k filmové adaptaci série knih Stephena Kinga Temná věž je tu! V hlavní roli jako Muž v černém - Matthew McConaughey a jako Pistolník - Idris Elba.

Postery zde

Kdo má pod čepicí

2. května 2017 v 19:35 | Karin |  Čtenářský deník
Marie Rejfová: Kdo má pod čepicí. Mystery Press, Praha, 2017. 40 stran.

Kdo má pod čepicí je novela začínající české autorka Marie Rejfové. Zároveň otevírá sérii humorných detektivek Josefína Divíšková. Ta pojednává o malířce z Prahy, kterou okolnosti donutily navrátit se do maloměsta a učit na místní umělecké škole a ještě navíc obývat dům spolu s puntičkářskou sestrou a její rodinou. Tento způsob života zdá se jí poněkud nevyhovující, nudný, než městečkem zahýbe skandální čin - Josefínin spolupracovník je nalezen ve škole mrtvý. Josefína se chtě nechtě zaplete do případu a její život je náhle o něco víc vzrušující (že by to bylo i tím pohledným vyšetřovatelem?).
Rejfové se podařilo vykreslit život svérázné malířky netradičním, humorným způsobem. Pobaví vás její vnitřní monology, postřehy i situace, do kterých se dostává (umíte si představit, kolik úsměvných scén zažije při hodině keramiky s předškolními dětmi?).
Za zmínku stojí, že autorem obálky a ilustrací je přední český výtvarník Daniel Špaček.
Byla to kraťoučká oddechovka, předkrm slibující pokračování v podobném duchu, které vyšlo už v plnohodnotném knižním balení pod názvem Kdo jinému jámu kopá. Tato autorka má zajisté co nabídnout a nudit se s ní nebudete.

Za poskytnutí recenzního e-booku děkuji nakladatelství Mystery Press. Novelku a první čtyři kapitoly románu Kdo má pod čepicí zakoupíte na webu nakladatelství (http://www.mysterypress.cz/marie-rejfova-kdo-ma-pod-cepici.html).