Říjen 2015

Skončila jsem ve špatném světě

17. října 2015 v 18:59 | Karin |  Dopisy schizofreničky pro tu druhou
Občas chci vypadnout a nechat všechno za sebou. Zase zmizet. Skončila jsem ve špatném světě. Postrádám tu magii a spravedlnost. Ve světě plném bláznů. Nakažlivém. Neumím a nechci se podvolit.
Ta duhova koule uvnitř mé hlavy se pomalu ztrácí, protože pochybuji. Jsem nucena se rozhodovat. Nucena si vybírat. Má apatie a nezájem nejsou vítány. Je to věc škodlivá.
Inspirace 5 hodin denně, když hladím knihy po krásných přebalech...cítíš to? Mám to všechno v hlavě, na papír to nedostanu. Obtisknu tam svoje čelo, oči namočím do inkoustu.
Chci vysedávat nad pivem u toho stolu, kde jsme mluvili o jiných světech...ale jdu domů. Unavená a poslušná. Vzpomínky bolí, a přesto tě pořád hledám. Správné rozhodnutí, ale postrádám tě. A ta kniha pořád voní, ta podtrhaná. A proč verše z francouzské poezie nové doby nechutnají tak jako básně noci? A proč kdykoli říkám to nevadí, se uvnitř zalikám bolestí?
Tady vůbec nejde o lásku, když už způsobila to všechno. Jde o to, jak příjemné bylo poslouchat, dívat se a dokonce i mluvit o všem, co mě zrovna napadlo. Jde o porozumění z kovu, které schovávám v malé krabičce s mo(u)drou mašlí. A o všechen ten smích.

Recykliteratura

12. října 2015 v 15:36 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Už jste slyšeli o tomhle úžasném projektu? Jedná se o tvorbu příběhů kombinováním fotografií a textů nalezených v knihách a časopisech. Nedávno světlo světa spatřila první kniha Recykliteratura. A v souvislosti s připravovanou knihou probíhaly i velmi zajímavé workshopy. Na jednom z nich jsem byla a výsledek vidíte níže :)


Černá kniha

11. října 2015 v 23:28 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Černá kniha, zelený čaj, nedělní odpoledne...
Kde jsi? Kam jsi mi odletěl? Moc dobře vím proč, ale kdy se (mi) vrátíš?!
Postrádám tě, ačkoli vzájemné poznávání při různých příležitostech je minulostí...