Odměňuji se každý den

11. srpna 2015 v 10:37 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Stává se ze mě nepoužitelný člověk. Nořím se stále hlouběji do světa fantazie, knih, fascinace dotyku motýlích křídel. Mizím z tohoto světa a nedovedu mluvit o ničem jiném, než o těch kouzlech. Nesleduji zprávy, neodsuzuji emigranty, nejím maso a spoustě dospěláckých věcí vůbec nerozumím. Místo gumových bonbonů teď mlsám čokoládu, tuny rajčat a vstávám s úsměvem. Horké léto mi nevadí, protože miluji tu vůni letních rán a večerní západy slunce nad obilím. Odměňuji se!
Prvních pět bodů seznamu splněno. Možná čtyři a půl.
S bakalářskou prací o vílách jsem se vytáhla, vedoucí práce ji označil za průlomovou a inovativní. Takže obhajoba byla brnkačka. Státnice už tak snadné nebyly. Vlastně dopadly dost tragicky, alespoň pro člověka, který miluje literaturu a pak udělá státnice na nejhorší možnou známku (blbé otázky!). Ale stál při mě anděl strážný, nebo možná dva, kteří trpělivě snášeli mé nálady i pocity beznaděje. Tak jsem byla pasována na bakalářku.
Nalezla jsem novou kamarádku na dopisování - není to jen kamarádka, je to víla! Stále líbám svoji kaligrafickou sadu.
Vyskočila jsem, dotkla se nebe, ale pak škobrtla a pořádně si namlela. Naštěstí tu byl Pilot, aby mi pofoukal koleno a já mu zalepila ono potrhané srdce. Mrzí mě to.
Byli jsme s Pilotem u moře! Spousta jedinečných zážitků, o kterých určitě ještě napíšu, dokud je nosím v hlavě a usmívám se.
Sehnala jsem práci v Levných knihách. Jsem tam týden a něco a zatím se mi tam moc líbí. Je to ideální práce pro milovníka knih. Celý den se různě přenáší, přeskládávají, takže jsem s nimi v kontaktu. A ten sklad tak voní! Přeskládávám je tak, aby ty, o kterých si myslím, že jsou dobré, byly vepředu :) (udělala jsem tam i rockovou polici z cd). A baví mě stát za kasou, usmívat se a odhadovat, co si kdo asi koupí. Baví mě radit! A konečně už vím, kde co leží a co máme a nemáme. Navíc jsme tam samé holky, takže dobře vycházíme. Spokojená!!! Miluji svoji práci! Jen si nejsem jistá, jestli časem nepůjdu o dům dál kvůli penězům.
Další bod na seznam - shromažďujeme první dětské knížky (leporela s květinovými vílami, mini pohádky o Petru Panovi, Čtvrtka) :) prý pro Kathrin.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria | Web | 11. srpna 2015 v 14:00 | Reagovat

Odměny jsou potřeba, nejlepší jsou v podobě knih :-D. Jak se ti líbil první díl HG? Mně teda asi nejvíc :-).
Je super, že si ti nová práce líbí, tak to má být. A třeba se nakonec dostaneš i k Dobrovskému, to by byl job! Bych ti záviděla :-D.

Jinak, obálku už mám nakreslenou, tak zbývá napsat dopis (dneska). Zítra snad pošlu, těš se! :-)

2 Elis | Web | 17. srpna 2015 v 23:48 | Reagovat

Moc krásné, píšeš velmi poeticky a lákavě o běžných věcech a všedních dnech, že vypadají a působí jako splněný sen... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama