Leden 2015

Jak vypadá pošta plná motýlů

29. ledna 2015 v 12:25 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Moc ráda dostávám dopisy, obzvlášť od těch, co si na nich dávají až tak záležet :) ze dvou obálek na mě vyletělo tohle všechno :) díky rodinko ♥


Beatsteaks

20. ledna 2015 v 14:06 | Karin |  Beatsteaks
Beatsteaks už v létě 2014 vydali další desku s názvem Beatsteaks. Letos oslaví 20 let existence kapely a konečně se zase ukážou v Praze (snad tentokrát bez nehody). A existuje větší štěstí, než mít dva lístky? :)
Nová deska JE skvělá. Vždycky mě hrozně nabijí energií a teď tomu není jinak. Líbí se mi hlavně písničky: everything went black, Pass the message, I never was, A real paradise a Gentleman of the year.Gentleman of the year

16. ledna 2015 v 22:30 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Dnes byl jednoznačně nejkouzelnější den letošního roku. Pilot mě vzal na výlet do Olomouce, mého nejzamilovanějšího města, ve kterém jsme spolu strávili první rok společného bydlení, než jsme se odstěhovali do Brna. Prošli jsme si oba naše oblíbené parky, se kterými se ty Brněnské mohou jen těžko poměřovat, poobědvali, udělali pár fotek, prošli se přes náměstí... A celou dobu jsem byla nevýslovně šťastná, protože jsme si vzpomínali na všechno to krásné, co jsme tam prožili. Teď je nám taky nádherně, ale jinak. Olomouc je specifické město, je jiná než Brno. Prostě míň uspěchaná a víc tajemná. Člověk se prochází těmi uličkami a dýchne na něj historie. To v Olomouci jsem se naučila zvedat hlavu a prohlížet si i další patra budov, bývají krásná!
A pozor - ve Smetanových sadech jsou na zemi srdíčka. Zkoušeli jsme na ně stoupat. Jestli tak nezadáme nějaký tajný kód pro vstup do Druhého města. Nepodařilo se. Žádní mořští koníci a zelené tramvaje, ale třeba se zadaří někomu jinému. Do Druhého města vede cesta přes srdce.

Skoro úplně vymyšlený film

13. ledna 2015 v 21:16 | Karin
"Nezávislý film režisérky a scenáristky Terezy Kovářové ve svém názvu přiznává inspiraci Skoro úplně vymyšlenou básní Charlese Bukowského."
Je to příběh spisovatele Henryho (Petr Kubes), který se vrací domů z cest a tam na něj čeká hromada dopisů od tajemné dívky. V dopisech jsou projeté vlakové jízdenky popsané básněmi. Henry každý den otevírá jednu obálku a dozvídá se nejen příběh oné dívky, ale sám začne znovu psát. Dívka se stává jeho femme fatale, nejprve se bojí shledání, ale pak ji touží najít. Je to jeho múza. Dokáže ji najít a zachránit?

Na filmu oceňuji jak hrozně hluboký je příběh. Doslova vás vtáhne. Celé to podtrhuje nejen úžasná hudba, ale i skvělé herecké výkony. Líbí se mi prolínání snů a reality. Líbí se mi ta poetičnost. Film se točil v Olomouci, takže kdo ty končiny zná, určitě rád posedí v kavárně jako Henry, koukne nahoru do okna, ve kterém múza seděla. Možná se i zamyslí nad prázdnou stránkou na druhé straně vlakové jízdenky. A film si bude pouštět znovu a znovu.
Která z nás by nechtěla být něčí múzou...


Temná věž - Kingovské tričko

6. ledna 2015 v 17:41 | Karin

"Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách."
Stephen King to považuje za nejlepší větu, jakou kdy napsal. Je to první věta z Pistolníka, prvního dílu ságy Temná věž a ta je podle mě nejlepší sága, jakou jsem kdy četla. Kingovi se podařilo stvořit specifický svět. Trochu western, trochu horror, pohádka a trochu postkatastrofické. Navíc, kdo by se nezbláznil do Rolanda!
Velký dík patří mojí šikovné kamarádce, která toto tričko nakreslila :) no jo, nejlepší je ta mandibula.

Vytetovaný strážce

2. ledna 2015 v 23:21 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)


Tak jsem si spnila sen a mám vlastního ochránce, strážce. Něco, co jsem už dlouho potřebovala. Něco, co přesně vyjadřuje moji podstatu. Navrhnuté přesně na míru (nikdo nemá stejného), tetovaného s úctou. Je jako princip jin a jang. Je jako život. Občas nás zanese někam, kde se musíme bránit a stejně skončíme se šrámy, potrhaní, ale zároveň je plný světla, kouzelný, krásný.
Je jako já. Je to moje podstata. Rozdvojená osobnost, ve středu vyvážená. Rebel, drsňák, potvora, živel, energie a zároveň snílek, lehoučký, jemný, křehký, pohádkový, kouzelný...
Je to strážce.