Halloweenská vílí noc

31. října 2014 v 12:07 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Halloween není americký svátek.
Je to zvláštní den, kdy se ztenčují stěny mezi světy. V našem světě se příroda ukládá ke spánku, zatímco ve světě mrtvích a elementárních bytostí je rušno. Proto je dobré zapálit svíčku a na ty, které jsme ztratili. Zkusit si trochu zameditovat, nebo odpočinout, protože je velká pravděpodobnost, že nás v tuto dobu přijdou navštívit. Alespoň ty z nás, kteří na takové věci věří. Také bychom měli u sebe nosit pytlíček s dobromyslí (oreganem) jako ochranu proti zle naladěným duchům.
Mezi další rituály patří nabídnutí jablka (symbol života a nesmrtelnosti) jako dar pro zemřelé, které jsme měli rádi. Máme vybrat to nejhezčí jablko a zahrabat ho do země jako pokrm pro duši, která čeká na druhé straně.
O něčem ještě exotičtějším se píše v Knize elfů a víl. 31. říjen je totiž den, kdy můžete narazit na takzvané vílí kruhy. Ty nejsou jen záležitostí severských zemí, ale můžeme je najít i na louce, nebo naší zahradě. Ve vílím kruhu víly a skřítkové tančí, oslavují a proto je odtamtud někdy slyšet smích, nádherná hudba a cinkot. Ale v tento čas je lepší se takovému kruhu vyhnout, protože podle legend je člověk, který vstoupí bez pozvání, ztracen. Ocitne se v jiném světě, kde ho víly donutí tančit tak dlouho, dokud nepadne vysílením. Proto je prý lepší takový kruh obejít. A pokud na něj narazíte a máte pocit, že vás přeci jen zvou dovnitř, tak dávejte bedlivý pozor, abyste některou z rostlin v kruhu nepošlapali.

Dnes večer se i já proměním ve vílu a budu se veselit ve společnosti přátel. Vyrobila jsem si křidélka, nechala botky rozkvést a sehnala si pár špetek zlatavého vílího prášku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Snowman´s Jane | 4. listopadu 2014 v 13:35 | Reagovat

Teď aby nám víla neuletěla:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama