Výlet do Budapešti

25. srpna 2014 v 17:04 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Udělali jsme si radost a zakoupili poznávací zájezd do Budapešťské zoo a Tropicaria. Cesta autobusem byla příjemná (určitě příjemnější, než představa, že bychom to museli odřídit sami).
Tropicarium je jedno z největších mořských akvárií v Evropě. Na obrovské rozloze tam najdete nejen řadu akvárií, ale i tropický prales, ve kterém zažijete i simulaci tropického lijáku a hlavně žraločí akvárium s 11 metrů dlouhým podvodním tunelem, který vám skýtá neuvěřitelný výhled nejen na tygří žraloky z Floridy, ale i na překrásné korály a stovky barevných ryb. Jeden by tam klidně vydržel zírat věčně.
O kousek dál se v jiném akváriu pomalu snášely překrásné medůzy, schovával se klaun Nemo, polehávali obrovští rejnoci.
Jediné mínus je, že všechny popisy jsou pouze v maďarštině, a tak se nedozvíte, na co to vlastně koukáte. Nechybí ani obchod se suvenýry :)

Zoo Budapešť a botanická zahrada
Najdete tu přibližně 700 druhů živočichů a mnozí z nich jsou opravdu na dosah ruky - například lenochodi, kteří pospávají přímo vedle vás ->
a na počkání ukážou i ostré zoubky, když se pokouší chovatelce ukousnout prstík, ale to jen tak mimochodem.
Taky jsme se pomazlili se žirafou, respektive s jejím dlouhým jazykem, jelikož jsme ji krmili speciálními granulemi a ona nám za to oblízávala ruku.
Prošli jsme se v obrovském skalním výběhu mezi supy, v jiném pavilonu (mají jich tu rovnou šestnáct) jsme se procházeli mezi papoušky, opicemi, lemury... Slyšeli jsme
zařvat krále
zvířat a viděli jsme, jak vypadá medvěd, když plave pod vodou.
Největší atrakcí je tu pravděpodobně
malé slůně, které mají na většině pohledů :) a bydlí si v překrásném indickém pavilonu.
A těžko někoho ještě překvapí, že největší radost jsem stejně měla z motýlí farmy, která je přímo v areálu :)

Noční Budapešť
Nedaleko zoologické zahrady se nachází Náměstí Hrdinů, které je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Zdobí ho Památník Tisíciletí, který ční dost vysoko na to, aby se pro nás stal stěžejním orientačním bodem. Na jeho vrcholu je archanděl Gabriel. Ještě než se setmělo, prošli jsme se po vodě - tedy alespoň to tak z dálky vypadalo.
Pak jsme se vydali noční Budapeští z náměstí a marně hledajíc "hospodu" jsme zamířili do večerky, kde jsme si koupili velmi levné maďarské červené víno (La Fiesta Cabernet Sauvignon) láhev v přepočtu za 36 Kč a nějaké místní pivo v plechovce. Usadili jsme se do "Městského lesíka" na lavičku a pozorovali nádherně nasvícený hrad Vajdahunyad a jakýsi páreček, který si na loďičce vyznával lásku.
Budapešť je krásná a nesmírně romantická.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama