Kapitola I - pokračování

29. srpna 2014 v 13:33 | Karin |  Nová doba Bradavic
Rozhodly jsme se se setřenkou začít psát fanfikci na Harryho Pottera. Děj je o dvě generace posunut dopředu. Já píši za Lótiel a sestřenka za Damiena. 
Její povídku najdete zde: http://nekolover4evr.blog.cz/1408/nova-doba-bradavic-1-dil-2-cast

Chvíli jsme si tak hráli, když se najednou kotě vztyčilo, zaprskalo, zaťalo mi drápky do nohy, až to zabolelo a dívalo se směrem k lesu. Nic zvláštního jsem tam neviděla.
"Maličká, copak je? Copak se nám nelíbí?" hladila jsem ho po naježených chlupech na hřbetu. Seskočilo mi z klína a rozběhlo se směrem k lesu. Hned jsem se vydala za ním. Na volání vůbec nereagovalo. Běžela jsem po trávě, a pak si všimla, že na okraji lesa leží Ocelot a nejspíš je zraněný, protože dost namáhavě oddechuje. A ta potvora chňapla po mím koťátku! Jestli mi ho zakousne… Ale ne, ono se zdálo, že mu neubližuje, spíš že ho vzal do zubů, jako když kočka přenáší svá koťata. Zpomalila jsem, opatrně našlapovala na špičky a plížila se k nim. Pak Ocelot kotě pustil a proměnil se... v toho černovlasého kluka.
"Je ti něco?" dřepla jsem si vedle. Kotě se mu otíralo o obličej, jakoby ho chtělo přimět k úsměvu a kluk našel dost síly na to, aby ho pohladil. Na ruce měl krev.
"Co tu děláš?" zeptal se pustil kotě. Mračil se.
Ignorovala jsem jeho otázku a prohlížela mu nohu. Vykasala jsem mu nohavici kalhot a stihla si všimnout, že v košili mu to sluší. Na lýtku měl ošklivé rány, kdo ví od čeho. Na chvíli jsem vzhlédla, zadívala jsem se do temného lesa, jestli nezahlédnu… oči. Byl tam vlk. Vzrostlý se tyčil vedle stromu, přikrčil se odhalil řadu ostrých zubů. Ten kluk se najednou zase proměnil a zavrčel na něj. Zabralo to, protože vlk zakňučel a dal se na ústup. Kluk se proměnil zpět v kluka, nevraživě si mě měřil pohledem.
"Chvilku se nehýbej, buď tak hodný," řekla jsem pevně a položila mu ruce na ránu. Cukl sebou, ale nepustil jsem ho. Zpod mých rukou najednou začalo vystupovat bleděmodré světlo, které prosvítilo i jeho nohu a rány se začaly zacelovat. Víly mívají léčivé schopnosti, i když ne moc silné. Takovou ránu jsem ještě neléčila, ale zdálo se, že jsem dost posilněná na to, abych to zvládla. Kůže se uzavřela a zůstala jen nepatrná modřina. Ta se zahojí už sama.
Pak se na mě divně podíval. "Takže jsem měl pravdu. Jsi víla," řekl, když vstával na nohy. Pak mi podal zdravou ruku a vytáhl mě na nohy. Zvedla jsem kotě do náruče.
"Mrzí mě, jak jsem se chovala. Co kdybychom na to zapomněli?" odhrnula jsem si vlasy z čela a povšimla si, že mám na ruce trochu jeho krve. Natáhla jsem k němu ruku.
"Jsem Lótiel. A ty?"
"Fajn. Damien Castiel Raddle," položil si ruku na srdce a uklonil se. Neubránila jsem se úsměvu. To jsou dost vybrané způsoby na někoho… Nejspíš jsem se i začervenala a to se mi běžně nestává.
"Mojí rodinou se prosím nezabývej. Jméno Raddle moc lidí nemá rádo." Až v tu chvíli mi to docvaklo. Raddle. Ten Raddle. Pomalu jsem stáhla ruku k tělu a pozorně se na něj zadívala. Má veliké modré oči, malý nos do špičky, takový ten rebelský účes. Hezky se usmívá. Nejspíš to nedělá moc často. A taky je dost bledý, jako by skoro nechodil na sluníčko. Ale je pohledný.
"Nejsem jako můj děd. Možná mám hadí jazyk, ale neublížím a tobě už vůbec ne," řekl a prohlížel si mě.
"Nemůžeš za to, do jaké rodiny ses narodil. Je jen na tobě, jakou cestu si nakonec vybereš. Ale řekla bych, že nebudeš zrovna bezproblémový žák," mrkla jsem. "Ale na druhou stranu, ve Zmijozelu to budeš mít asi docela těžké, aby z tebe nakonec nebyl padouch. Teda jestli víš jak to myslím," pokrčila jsem rameny. "Ale kotěti se líbíš a kdybys byl… prokletý, asi by se od tebe držela dál. To mě přivádí k tomu, že pořád nemám tušení, jak ji pojmenovat. Nenapadá tě něco?"
Začal se smát. "Ale já jsem bezproblémový žák jen Potter ne. A nejsem po dědovy nebo po otci jsem spíš po matce. Je to sameček a co třeba Azrael?"
"Myslela jsem si, že je to holka," pokrčila jsem rameny. "Azrael," povaluji to slovo v ústech. Zavrtím hlavou. "Spíš Arnim. To na něj sedí."
"No jo vlastně. Jsi v pořádku z toho otřesu?" zeptal se a koukal mi u toho na ruce, asi jestli nemám nějaké ranky.
"Nic se mi nestalo, byly jsme zrovna na chodbě nad tou učebnou. Navíc se umím sama vyléčit, když to je jen povrchové. To jsi způsobil ty? Jak? A proč tě vlastně ten Potter nenechá na pokoji?"
"Ano. Způsobil jsem to. Vypustil jsem mnoho magie měla to být polovina, ale jak jsem si všiml, když jsem přetáhl čtvrtinu, polovina by hrad zdemolovala. Potter…" Nenávistně se zamračil. Pozvedl jedno obočí. "Potter si myslí, že je víc, když jeho tatíček s dědečkem vyvraždili mojí rodinu a způsobili smrt mého otce a bratra. Navíc za zvíře, pokud nikomu neublíží, bych položil život. Nevypadám na to, ale miluji zvířata a naštvalo mě, že tu můžeš mít jen jedno zvíře."
Netušila jsem co na to říct. Asi by bylo lepší, kdybych příště držela jazyk za zuby. Pak se vydal k jezeru, tak jsem šla mlčky za ním a asi jsem nebyla nevítaná, protože se nechal dohonit a mlčky šel vedle mě.
"Mrzí mě to. Nevěděla jsem to," breptala jsem v rozpacích a snažila se vymyslet jiné téma k hovoru. "Asi to tu dost dobře znáš, za tu dobu, co tu jsi. Myslíš, že bys mi tu mohl udělat průvodce a ukázat mi nějaká hezká místa? Ne, že bych se bála to tu sama prozkoumávat, ale přeci jen je společnosti lepší. Ale nechci tě tím nějak otravovat, určitě máš hodně zájmů, povinností… hraješ famfrpál?"
Než jsem to stačila doříct, chytil mě za zápěstí a stiskl.
"Nikdy. Nikdy! Nelituj něčí smrt. Akorát pošpiníš jejich památku, to si zapamatuj." Oči mu na okamžik zrudly, ale hned zase dostaly původní barvu. "Pokud umřeli na vraždu tak lituj vrahy. Protože jedině oni dostanou to stejné a mnohem horší."
Pak mé zápěstí pustil a řekl jen "Promiň."
Zamrkala jsem a mnula si zápěstí. Musí mít v sobě obrovský žal, když takhle mluví. Ublížil mi, způsobil bolest, ale i přesto v tom jeho doteku bylo něco nesmírně zvláštního, vzrušujícího, divokého. Jakási esence vzteku, která mě přinutila tiše zalapat po dechu. Mám ráda komplikované kluky. Takové, co jsou trochu záhadní a nehrají si na to. Ale i tak už jsem raději nic neříkala. Nic o tom, že i já jsem viděla někoho umírat a ve snech se mi to vrací téměř noc co noc. Strčil si ruce do kapes, jakoby se jich snad sám na pár okamžiků štítil. Držela jsem se pár kroků za ním a sledovala jeho zátylek.
"A k tvým předchozím otázkám… Mohl bych ti to tu ukázat a mohu tě klidně zavést do tajemné komnaty. Spravil jsem to tam. A ano hraji famfrpál, ale jen doma."
Měla jsem chuť se ho zeptat, co v té tajemné komnatě vlastně je. Mluvil o tom jako o nejběžnější věci na světě, jakoby mi vysvětloval jestli má rád čaj slazený, nebo ne; a přitom jsem o ní ještě nikdy neslyšela. Ale zeptám se na to někdy jindy, nejspíš jsem ho neuvedla do dobrého rozmaru.
"Můžeš se na cokoliv ptát," otočil se na mě, smutně se usmál.
"Zrovna mě nic nenapadá," zalhala jsem hbitě. "Teda alespoň nic, co by nebylo hloupý. Tak se ptej ty, třeba máš na to větší talent," pokrčila jsem výmluvně rameny.
"Já otázky nemám. A nelži mi. Poznám, když mi někdo lže. Navíc máš mizernou nitrobranu."
"Tak fajn. Já si říkala, že umíš asi číst myšlenky. Napadlo mě to hned, když jsem tě viděla poprvé." Tváře mi najednou zahořely vztekem. "A nelez mi do hlavy! To vás neučili, že se to nemá?!" zavrčela jsem. Ale pak jsem se zase uklidnila, nechtěla jsem ho naštvat. Asi nebyl moc zvědavý na moje duševní výlevy. V duchu jsem se pokoušela kolem své mysli postavit tlustou zeď. "Ty umíš dobře nitrobranu? Mohl bys mi s tím pomoc? Asi s tím mám nějaký etický problém a nejsem v tom moc dobrá. Časem by se mi to mohlo hodit," loupnu po něm očima a prohrábnu si vlasy.
"Já ti do hlavy nelezu …" překlonil se. "...princezno." zašklebil se. "A ano nitrobranu mám velmi dobrou, stejně jako nitrozpit. To nevím. Zkus poprosit pravnuka, bratra zesnulého Severuse Snapea. Ten je mistr, stejně jako býval Snape a navíc zde studuje, jen je o jeden ročník starší. Já na učení nejsem moc dobrý, nemám trpělivost… vílo."
Založila jsem ruce křížem přes prsa na znamení, že taková alternativa se mi zrovna nezamlouvá. "To nechci. Nechci, aby mi lezl do hlavy někdo, koho neznám a neříkej mi princezno." I to možná našel v mojí hlavě, jak mám ráda to oslovení. "Teda ne že bych tebe znala, ale alespoň máš rád zvířata, Ocelote," ušklíbla jsem se na něj. "Hraješ na kytaru? Nebo na jinej hudební nástroj? Mohli bychom si zajamovat. Nebo tě to třeba na oplátku naučím já. Vážně, viď že mi s tou nitrobranou pomůžeš?" udělala jsem tuze roztomilý obličejíček. I to umím.
"Hraji na kytaru, housle a piáno. Hraji jedině sólo. Když se budeš snažit a nebudeš se vztekat, pomůžu ti, ale neříkej mi Ocelote. Jsem neregistrovaný zvěromág a mohli by mě zavřít," usmál se a udělal pár kroků dozadu a uslyšeli jsme hlasy. Chňapl po mně a zatáhl za nejtlustší strom, co našel. Prsty naznačil, že mám být ticho a poslouchali jsme dál. "Damiene!!!" nějaká holka.. "Teď mlč a nehýbej se, pokud nechceš, aby mě nebo tebe roztrhali na kusy." zašeptal mi do ucha a čekali jsme, než ty nány odejdou. Trvalo to asi pět minut. Krčili jsme se za stromem namáčklí na sebe a ani nedutali. Nabízela se otázka, co mělo být tohle. Nepřátelé? Nebo se jen skrývá před dotěrnou ctitelkou? Ukázalo se, že je lepší takové události nekomentovat, proto jsem si jen oprášila kolena, zkoumavě si ho prohlídla a nic neřešila. Spíš mi v hlavě vrtalo, že dokáže hrát na tolik nástrojů. Musí být ohromně talentovaný, nebo je to chvástal?
"Už jsi tu někdy viděl Kůroleza? Hledala jsem ho dneska ráno, ale žádného jsem nenašla."
"Jo jsou jen v lese, sem nechodí," pokrčil rameny a pozpátku couval k jezeru, asi chtěl dosednout na lavičku, ale minul ji a zahučel po zádech přímo do vody. Vyprskla jsem smíchy,držela jsem se za břicho a smála se. Ale pak se ke mně připlížil a zmáčel mě vodou z košile. Pak se smál on. Nakonec rozprostřel košili na kámen, aby mu uschla a sám si za něj lehl do trávy. Znervózněla jsem při pohledu na něj, zběžně jsem koukla na hodinky.
"Už je docela pozdě, neměli bychom se vrátit na kolej?"
"Jestli chceš jít tak běž. Já tu zůstávám. Navíc večerka je kolem deváté hodiny," krčil dál rameny.
"Uvidíme se zítra," mrkla jsem na něj a s kotětem se vydala zpátky ke škole.
V pokoji už čekala Amélie. Seděla na posteli s otevřenou knihou na klíně a četla si. Pozdravila jsem, odložila kotě, z kouta zvedla elektrickou kytaru a sedla si na svoji postel u okna. Vykoukla jsem ven, měla jsem krásný výhled na všechnu tu zeleň kolem. Párkrát jsem hrábla do strun, vybrnkávala jsem jakousi melodii, co mi utkvěla v hlavě. Amélie zvedala hlavu od knihy.
"Tak jaký to bylo?" vyhrkla nakonec a hodila knihu pod postel.
"Jaký bylo co?" dál jsem si vybrnkávala a myslela na jedny modré oči, jeden úsměv.
"Jaký bylo rande přece. Viděla jsem vás z okna, jak jdete k jezeru. Hrozně nenápadní jste byli. Kdo je to? Takhle zezadu jsem ho nemohla zařadit. Ale podle hábitu to byl zmijozelák, od těch by ses měla držet dál. Teda jestli nejsi ten typ holky, co jí berou problémoví kluci," zubila se od ucha k uchu.
"Nebylo to žádný rande," bránila jsem se hned. "Dostala jsem od něj kotě," vytáha jsem chlupatou kouli zpod postele. "Jmenuje se Arnim," hladila jsem ho po kožíšku, zatímco předl.
"A ten kluk?" vyzvídala. Sedla si vedle mě.
"Nikdo koho bys znala," vymlouvala jsem se poněkud neobratně. "Navíc je to zmijozelák a toho bys mi stejně neschválila," drkla jsem jí loktem.
"A jakej je? Nebuď taková tajnůstkářka, já ti taky vždycky všechno říkám."
Musela jsem se usmát. "Je zvláštní…" nestihla jsem ani doříct a Amélie mi skočila do řeči.
"Jako divnej, jo? Má nějaký rituály? Nebo je nechutnej?..."
"Ne, to vůbec ne. Jen bude nejspíš složitější, než se zdá. Víš, komplikovanej. A je moc hezkej. Někdy se chová jako ze staré školy a hned zas úplně naopak. Je odrzlý a zároveň galantní. Nevím ještě co si o něm myslet… Snad je fér."
Zatvářila se hraně znuděně a koukla ven z okna. "Dal ti aspoň pusu?"
"Zbláznila ses?" zasmála jsem se. Najednou se hrad zase začal třást. Stejně jako ten den ráno. Držely jsem se roštu postele a čekaly, až to přestane. "Co to bylo?" zeptala se Amélie.
"Netuším," prohlásila jsem. "Asi bychom si měly jít lehnout, byl to dlouhý den."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama