Paul Walker - co jste o něm nevěděli

4. prosince 2013 v 23:14 | Karin |  Články, recenze
Svět ztratil dalšího hrdinu. Paul Walker se možná zdál být "jen" krasavcem s neskutečně modrýma očima, ale ničí život není jednostranný. Byl víc, než jen Brian O´Conner v Rychle a zběsile, přestože je to jedna z největších filmových sérií. Byl to otec, bratr, syn, přítel, vzor.
Je to ironie osudu, že hvězda filmů Rychle a zběsile zemřela přávě tak... rychle a až příliš zběsile. I když neseděl za volantem, věřím, že si až do posledního okamžiku život užíval. On pro rychlost žil a ona mu byla zkázou.
Objevily se informace, že se před smrtí účastnil ilegálního závodu, ale nejen jeho rodina, ale i svědci potvrdili, že nic takového se nestalo, přestože ten úsek silnice je pro pouliční závody pověstný.
Chtěla bych uctít jeho památku tím, že napíšu o tom, čemu všemu se věnoval kromě herecké kariéry.

Byl mořským biologem
Moc lidí to neví, nebo možná nebere v potaz, přestože to je v každé jeho lepší biografii. Vystudoval mořskou biologii na Kalifornské univerzitě. Byl fanouškem proslulého mořského biologa Jacquese - Yvese Cousteaua. Láska k moři prostoupila
celý jeho život, přestože se prosadil jako úspěšný herec. Zúčastnil se mnoha projektů, včetně National Geographic série "Expedice velký bílý" v roce 2010. Při natáčení strávili 11 dnů u pobřeží Mexika. Pomáhal lovit, značkovat a měřit sedm bílých žraloků. Jednu samici dokonce pojmenoval po své dceři Meadow. Video zde.
Také velmi rád surfoval, čímž se netajil. V Santa Barbaře, kde žil chodil surfovat každý den, pokud mu to čas dovolil. Existuje plno fotek, na kterých se prohání po vlnách. Nejspíš i to ho udržovalo v dobré tělesné kondici.
"Surfování mě uklidňuje, je to vždyckytrochu zen zkušenost. Oceán je tak nádherný, klidný a úžasný. Když jsem na vlně, zbytek světa pro mě zmizí."
- Paul Walker

Miloval dobrodružství, pohyb, přírodu. Lezl po skalách, podnikal výpravy za aligátory, hrál si se lvíčaty...
Miloval zvířata. Jeho pes Boone si zahrál i v jednom z filmů - Do hlubiny. Na facebooku s oblibou ukazoval fotky jakou žábu, nebo plaza zrovna našel.

Profesionální automobilový závodník
Za volant rychlých aut nesedal jen před kamerou, přestože byl známý především pro roli Briana O´Connera z Rychle a zběsile. Pokud vím, vlastnil Nissan Skyline R34 (z Rychle a zběsile 2), pak Porsche GT a Nissan GTR. Určitě to není všechno. Udělal si profesionální licenci a proháněl závoďáky po okruzích. Pracoval se společností AE Performance - æ performance je společnost specializující se na konstrukci a výrobu pro Evropské a Japonské automobily včetně Porsche, BMW, Audi a Nissan. Tato společnost byla založena v roce 2006 a od té doby prudce roste. Nachází se ve Valencii a Californii.
Paul spolupráci s AE Performance bral v podstatě jako rodinný podnik, podle toho, co říkal v rozhovorech. Mimo jiné ke kamarádům, se kterými pomáhal auta vyvíjet, patřil i zesnulý Rodas.

Humanitární pracovník
Paul založil v roce 2010 neziskovou organizaci Reach Out Worldwide a pomohl formovat skupinu REACT (něco jako rychlý zdravotnický pohotovostní tým), jehož úkolem bylo dostat se na místo neštěstí co nejrychleji.

"Jsem muž činu a když bylo tsunami na Srí Lance, nebo zemětřesení v Indonésii, vždycky jsem si řekl - Měl bych tanm být, měl bych pomáhat."
- Paul Walker

Reach Out Worldwide je sítí profesionálů zahrnující doktory, zdravotní sestry, hasiče, stavební odborníky a další. Paul nebyl jen někdo, kdo by napsal šek a propůjčil organizaci svoji tvář k propagaci. Byl první na místě a polesdní, kdo odjížděl - tím inspiroval všechny ostatní. Vedl jeden z prvních týmů do nejhůře zasažených oblastí živelnou katastrofou na Haity. Do Chille přivezl vodu a lékařskou pomoc po zemětřesení a tsunami. Běžel pro motorovou pilu a odklízel trosky po tornádu, které zdevastovalo Alabamu. Splnil si tak sen, ve který věřil.


Byl věřící
Netušila jsem to, ale našla jsem rozhovor, kde otevřeně mluví o tom, že je křesťan.
"Chodím surfovat a jezdím na snowboardu, vždycky když jsem v přírodě, koukám
se kolem sebe a přemýšlím. Kdo by nevěřil, že je to Bůh?"
Byl vychován v tradiční mormonské rodině, chodil do křesťanské školy. Nejspíš víru nepraktikoval, ale choval se tak, jak se sluší - věnoval se charitě, věřil v morálku a lidi.
To všechno úzce souviselo s výchovou jeho dcery Meadow. Ta dlouho žila s matkou na Havaji a přestože se Paul snažil ji navštěvovat tak často, jak to jen šlo, letos se rozhodl změnit svůj život a vzít si dceru k sobě. O to smutnější je, že jej teď ztratila. Měli v plánu společně cestovat, aby se nemusel vzdávat práce. Meadow (tmavovláska na fotografii) je jeho jediné dítě, narodila se 4. listopadu 1999. Měl ji s bývalou přítelkyní Rebekou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Paul Walker

je děsně sexy chlap. 75% (9)
je sexy chlap. 16.7% (2)
je kdo? 8.3% (1)

Komentáře

1 otvirej | E-mail | Web | 7. prosince 2013 v 0:01 | Reagovat

Prostě to byl BOREC!

2 Lenča | E-mail | 16. června 2015 v 10:35 | Reagovat

Ahoj, já četla, že 1998. Jinak dnes jsem našla tento blog a je úžasný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama