Prosinec 2013

Night Train

26. prosince 2013 v 23:25 | Karin |  Soutěžní povídky a ostatní
poslouchám hvězdy jak křičí když padaj
hloupý vánoční ozdoby v hrnku s kakaem
říká tomu absolutní realismus geniální blázen
složený ze slov v abecedím rejstříku

bílý stěny slaměný světla místo ryby
tak akorát květiny bez čárek
chyběj vločky v lampionech smrti
zlatý řetízky z pozůstalosti

zarovnat na střed a mlčet
dokud
plyšoví králící ztraceni v nevědomí u stropu
motýl ze starejch novin nalévá čaj
noční vlak do Země NezeměHours (2013)

14. prosince 2013 v 19:09 | Karin |  Články, recenze
Poslední film Paula Walkera, který jsem viděla dva dny předtím, než umřel :( Prosím, nečtěte si "inteligentní" komentáře na csfd a raději si to pusťe rovnou sami.
Film o otci, kterému zemře při porodu žena, dítě musí do inkubátoru, protože neumí ještě samo dýchat a navíc se přižene hurikán Katrina. Dobrý nápad, dobrý scénář a dobrý herec. Tentokrát film nehodnotím dobře jen proto, že je Paul "Pan Dokonalý", ale prostě proto, že se ten film povedl. Čekejte one man show. Většinu času je tam sám s nemluvnětem. Většinu času je to jen obyčejnej osamělej zlomenej chlap. Jako každý z nás. Má to hlavu i patu. Je to hluboké. A navíc mi povahově dost připomíná mého partnera.
Celou dobu doufáte, že to dobře dopadne. Čas na baterii inkubátoru se zkracuje, Nolan proto musí čím dál častěji točit klikou ke generátoru. Jenže mu dochází voda, jídlo, čas i síly. Neumím si to ani představit.
Pokud jde o herecký výkon Paula Walkera, oproti předchozím béčkům, do kterých řadím Vozidlo 19 i Pawn Shop Chronicles, tady jsem mu to všechno věřila. Smích, slzy, vztek... dojal mě.
Jen je strašně smutné, že Hours vyšel v tomhle čase...
A tak se nejdřív podívejte sami, než budete soudit. Už kvůli památce Paula Walkera.

"I was intimidated by this script. I read it and was like, wow, this is really honest. It's really truthful. You have to not be human for this to not touch you."
Paul Walker

Spanilá jízda na počest Paula Walkera v Brně

10. prosince 2013 v 20:22 | Karin |  Články, recenze
8. prosince 2013, týden poté co zemřel, se jela Brnem na jeho počest spanilá jízda. Není to nic neobvyklého, podobné akce se konaly a ještě pořád konají po celém světě. Mám to za hezký způsob rozloučení se s někým, kdo se stal pro většinu tuningářů ikonou, pro holky s vkusem idolem, pro pár dalších hrdinou. Jelo se od Velké ceny k Olympii, troubilo se, blikalo... auta byla polepená fotkami, nápisy, vlajkami. Účast byla nečekaná!Problém byl v organizaci, jelikož v polovině cesty se ohlásilo, že se mají vrátit z
pátky k Velké ceně, ale co už...
U Olympie jsme zapalovali svíčky, což bylo, alespoň pro mě, nejhezčí z celého večera. Zavzpomínalo se, trochu se pobrečelo, ale bylo to kouzelné. Plamínek za každého z nás. Jedna vzpomínka do nebe.
Mimo to se vybíraly i peníze na ROWW. Díky moc organizátorům!

Točila to i televize - seriózně tím myslím Primu. To, jakou blamáž z toho udělala Nova...není třeba komentovat. Oni totiž nic jinýho, než obracet realitu neumí.
Zprávy na Primě, 25. minuta.

Za mě říkám díky moc. Ulevilo se mi, spadlo to ze mě. Nikdy na něj nezapomenu, ale už jsem smířená... Už klidněji spím.

Studio Universal vzdalo poctu Paulu Walkerovi dojemným videem

10. prosince 2013 v 19:46 | Karin |  Videa s Paulem
Tohle se jim moc povedlo. Strašně dojemný sestřih všech šesti dílů Rychle a zběsile... a jen a jen jeho smích.
Tolik nám všem chybí. Člověk si asi nikdy nezvykne, že někdo, kdo byl jeho součástí, odešel.
video: Studio Universal

Paul Walker - co jste o něm nevěděli

4. prosince 2013 v 23:14 | Karin |  Články, recenze
Svět ztratil dalšího hrdinu. Paul Walker se možná zdál být "jen" krasavcem s neskutečně modrýma očima, ale ničí život není jednostranný. Byl víc, než jen Brian O´Conner v Rychle a zběsile, přestože je to jedna z největších filmových sérií. Byl to otec, bratr, syn, přítel, vzor.
Je to ironie osudu, že hvězda filmů Rychle a zběsile zemřela přávě tak... rychle a až příliš zběsile. I když neseděl za volantem, věřím, že si až do posledního okamžiku život užíval. On pro rychlost žil a ona mu byla zkázou.
Objevily se informace, že se před smrtí účastnil ilegálního závodu, ale nejen jeho rodina, ale i svědci potvrdili, že nic takového se nestalo, přestože ten úsek silnice je pro pouliční závody pověstný.
Chtěla bych uctít jeho památku tím, že napíšu o tom, čemu všemu se věnoval kromě herecké kariéry.

Byl mořským biologem
Moc lidí to neví, nebo možná nebere v potaz, přestože to je v každé jeho lepší biografii. Vystudoval mořskou biologii na Kalifornské univerzitě. Byl fanouškem proslulého mořského biologa Jacquese - Yvese Cousteaua. Láska k moři prostoupila
celý jeho život, přestože se prosadil jako úspěšný herec. Zúčastnil se mnoha projektů, včetně National Geographic série "Expedice velký bílý" v roce 2010. Při natáčení strávili 11 dnů u pobřeží Mexika. Pomáhal lovit, značkovat a měřit sedm bílých žraloků. Jednu samici dokonce pojmenoval po své dceři Meadow. Video zde.
Také velmi rád surfoval, čímž se netajil. V Santa Barbaře, kde žil chodil surfovat každý den, pokud mu to čas dovolil. Existuje plno fotek, na kterých se prohání po vlnách. Nejspíš i to ho udržovalo v dobré tělesné kondici.
"Surfování mě uklidňuje, je to vždyckytrochu zen zkušenost. Oceán je tak nádherný, klidný a úžasný. Když jsem na vlně, zbytek světa pro mě zmizí."
- Paul Walker

Miloval dobrodružství, pohyb, přírodu. Lezl po skalách, podnikal výpravy za aligátory, hrál si se lvíčaty...
Miloval zvířata. Jeho pes Boone si zahrál i v jednom z filmů - Do hlubiny. Na facebooku s oblibou ukazoval fotky jakou žábu, nebo plaza zrovna našel.

Profesionální automobilový závodník
Za volant rychlých aut nesedal jen před kamerou, přestože byl známý především pro roli Briana O´Connera z Rychle a zběsile. Pokud vím, vlastnil Nissan Skyline R34 (z Rychle a zběsile 2), pak Porsche GT a Nissan GTR. Určitě to není všechno. Udělal si profesionální licenci a proháněl závoďáky po okruzích. Pracoval se společností AE Performance - æ performance je společnost specializující se na konstrukci a výrobu pro Evropské a Japonské automobily včetně Porsche, BMW, Audi a Nissan. Tato společnost byla založena v roce 2006 a od té doby prudce roste. Nachází se ve Valencii a Californii.
Paul spolupráci s AE Performance bral v podstatě jako rodinný podnik, podle toho, co říkal v rozhovorech. Mimo jiné ke kamarádům, se kterými pomáhal auta vyvíjet, patřil i zesnulý Rodas.

Humanitární pracovník
Paul založil v roce 2010 neziskovou organizaci Reach Out Worldwide a pomohl formovat skupinu REACT (něco jako rychlý zdravotnický pohotovostní tým), jehož úkolem bylo dostat se na místo neštěstí co nejrychleji.

"Jsem muž činu a když bylo tsunami na Srí Lance, nebo zemětřesení v Indonésii, vždycky jsem si řekl - Měl bych tanm být, měl bych pomáhat."
- Paul Walker

Reach Out Worldwide je sítí profesionálů zahrnující doktory, zdravotní sestry, hasiče, stavební odborníky a další. Paul nebyl jen někdo, kdo by napsal šek a propůjčil organizaci svoji tvář k propagaci. Byl první na místě a polesdní, kdo odjížděl - tím inspiroval všechny ostatní. Vedl jeden z prvních týmů do nejhůře zasažených oblastí živelnou katastrofou na Haity. Do Chille přivezl vodu a lékařskou pomoc po zemětřesení a tsunami. Běžel pro motorovou pilu a odklízel trosky po tornádu, které zdevastovalo Alabamu. Splnil si tak sen, ve který věřil.


Byl věřící
Netušila jsem to, ale našla jsem rozhovor, kde otevřeně mluví o tom, že je křesťan.
"Chodím surfovat a jezdím na snowboardu, vždycky když jsem v přírodě, koukám
se kolem sebe a přemýšlím. Kdo by nevěřil, že je to Bůh?"
Byl vychován v tradiční mormonské rodině, chodil do křesťanské školy. Nejspíš víru nepraktikoval, ale choval se tak, jak se sluší - věnoval se charitě, věřil v morálku a lidi.
To všechno úzce souviselo s výchovou jeho dcery Meadow. Ta dlouho žila s matkou na Havaji a přestože se Paul snažil ji navštěvovat tak často, jak to jen šlo, letos se rozhodl změnit svůj život a vzít si dceru k sobě. O to smutnější je, že jej teď ztratila. Měli v plánu společně cestovat, aby se nemusel vzdávat práce. Meadow (tmavovláska na fotografii) je jeho jediné dítě, narodila se 4. listopadu 1999. Měl ji s bývalou přítelkyní Rebekou.

Paul Walker zemřel při autonehodě

1. prosince 2013 v 18:10 | Karin |  Články, recenze
On mi umřel...
Nechce se mi věřit a netuším co psát. V hlavě mám úplně vymeteno. Brečela jsem a brečela. Možná to bude znít strašně hloupě, když dospělý člověk brečí kvůli smrti herce, kterého navíc v životě nepotkal a věřte mi, že bejt na Paulově místě nějaký ten Justin Bieber, pokrčila bych rameny a šla dál. Děsí mě ta myšlenka, jak jsme k smrti nespravedliví. Děsí mě myšlenka na jeho blízké, jeho dceru.
Jak je to jen možný? Prostě si ráno přečíst na internetu, že někdo, jehož fotkama máte vytapetovaný pokoj už není. Nejspíš se mi zastavilo srdce. Podlomila se kolena. Vždyť předvčírem jsme koukali na jeho nejnovější, poslední film Hours...
Proč umíraj čtyřicetiletý lidi? Talentovaní. Hezcí. Pravděpodobně i chytří.
Víte, rozčilují mě ty poznámky typu, že to byl jen herec. On se zasloužil o vznik organizace Reach Out Worldwide. Nebyl jako ty celebrity, které po ničivé přírodní katastrofě pošlou nějaké peníze a víc se nestarají. On vzal tým lékařů, pomocníků a vyrazil s nimi přímo na místo neštěstí.
Točil reklamu na pánskou voňavku, ale proto, že každý kdo si ji koupil, pak zachránil pár metrů oceánu před devastací.
Vystudoval mořskou biologii, tak jezdil po světě a pomáhal značkovat žraloky.

Lidé o něm říkají, jak byl usměvavý, vtipný, charismatický člověk a já tomu věřím.
V jakémsi platonickém "soužití" jsme byli pff nějakých deset let, proto mě to tak sebralo. Proto teď kolem mě doma chodí po špičkách a pořád a pořád mi vyzvání telefony...jako bych ho snad znala. Mám ten pocit.
Paul Walker podle všech informací zemřel včera nedaleko LA v červeném Porsche spolu se svým kamarádem a bývalým automoblovým závodníkem Rogerem Rodasem, který řídil. Narazili do sloupu a následně do stromu. Vůz začal hořet a skoro nic z něj nezbylo.
Měli namířeno na charitativní akci organizace Reach Out Worldwide. Podle všeho za nehodu mohla vysoká rychlost.

Společně s ním jsem ztratila obrovský kus sebe sama. Ten maličký důvod, proč se ráno probouzet a smát se. Hřejivý pocit kdesi u srdce, potutelný úsměv. Nevím, co se mnou bude dál, ale vím, že Paul je anděl. Nechtěl by vidět naše slzy.. Změnil mi život k lepšímu a když se podívám do slunce, můžu ho vidět. Nikdy v mém srdci nezemře.
Nikdy nezapomenu.
A jsem moc vděčná všem, kteří v těchto těžkých chvílích stojí nejen při mně, ale při všech, které smrt toho dobrého člověka zasáhla.
Jeden z jeho nejbližších přátel Vin Diesel ke společné fotografii napsal: "Bratře, budeš mi chybět. Nemám vůbec slov. Nebe získalo dalšího anděla. Odpočívej v pokoji."