Království lesních strážců

24. června 2013 v 22:31 | Karin |  Filmy a seriály
Nový dobrodužnoromantický animák s krásným příběhem.
"Jen to, že něco nevidíš, neznamená, že to není."
Byl to ten nejhezčí narozeninový dárek od přítele a věřte, že se to líbilo bláznivé holce i dospělému chlapovi (mimo tu spoustu dětí v sále). Myslela jsem si, že půjde o příběh podobný v lecčem mým oblíbeným pohádkám o víle Zvonilce, ale mýlila jsem se. Strážci jsou jiní - hlubší. Tvůrcům se podařilo "vyrobit" skvostný svět plný zeleně, květin, motýlů, leknínů... k tomu všemu hra světla a stínu, ze které přechází zrak.
Hlavního hrdinu Noda evidentně namíchali z Evžena Houžvičky (pohádka Na vlásku) a jen kapky někoho dalšího. Ale to nevadí, vždyť je hezký, odrzlý a vtipný. Hlavní hrdinka, statečná a tvrdohlavá Mary, se mi zalíbila.
Padouch - vůdce hnilobné temnoty bojuje s životodárnými lesními strážci. Ne, nemám ho ráda!

Základní zápletka už se v animáku objevila- Mary (sedmnáctiletá dcera pološíleného biologa, který je přesvědčen, že v lese žijí "malincí lidičkové") navštíví otce v rodném domě, ale brzy jí dojde trpělivost a rozhodne se odjet. V lese narazí na královnu lesních strážců, která umírá po zasažení šípem od temných. Královna má u sebe poupě. Ono jediné je nadějí na zachránění lesa. Až vykvete, určí novou královnu lesních strážců.
Mary se kouzlem zmenší a musí chránit poupě před temnými a dopravit jej tam, kam je třeba. Na pomoc jí přispěchá statečný bojovník Ronin ochotný za dobrou věc položit i život a lístkovský buřič Nod. Mary se chce vrátit zpět do své původní podoby, ale brzy pochopí, že bojuje nejen o záchranu lesa, ale i lidského světa.

Objeví se tam komediální duo hlemýždě a slimáka, kteří úspěšně zlehčí i tu nejvážnější scénu svými pokusy o vtip.
Střídají se akční scény, dobrodružství, romantika a fascinující prostředí. .Perfektně namíchaný koktejl, který zachutná. Bavila jsem se stejně jako ty malé děti kolem a málem si i zakrývala oči při nebezpečných scénách. Plakala jsem. Dvakrát.
Možná jsem přecitlivělá, ale věřte mi, že tohle je jedna z nejhezčích pohádek, jakou jsem poslední dobou viděla.

Tak věřte na malé lesní strážce

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl(a) bys raději dospělým, nebo dítětem?

Dospělý život je skvělý 14.3% (7)
Raději si užívat bezstarostnost dětství 61.2% (30)
Já jsem letadlo 24.5% (12)

Komentáře

1 Genevieve | Web | 25. června 2013 v 21:19 | Reagovat

Hlubší animák? Tak to se podívám. Nějakou tu Zvonilku jsem viděla a taky se mi to líbilo.

2 Creepy cake | Web | 2. července 2013 v 14:55 | Reagovat

nemám ráda pohádky, ale tohle vypadá roztomile :33

p.s. promiň, miloučká Karin, jsem zpomalená a už dva týdny ti píšu dopis..ah.

3 Vendy | Web | 3. července 2013 v 10:25 | Reagovat

Znovu jsem tak trochu přeskočila, snad jen první odstavec jsem přečetla a tím jsi mě namlsala a zbytek si pustím a pak se s chutí vrátím.
Animáky mám vcelku dost ráda, většina z nich je na hodně dobré úrovni a žže je to animované, mi vůbec žíly netrhá. Naopak si myslím, že u těchto filmů si dávají víc záležet jak na soundtracku k filmu, tak na dabingu pro nás neznalé angličtiny.
I když stran dabingu jsou taky hodně výhrady, myslím,že většinou je dabing věrohodný a odpovídající.

4 Vendy | 3. července 2013 v 10:26 | Reagovat

P.S. Kathrin by taky zněla dobře, ale musela by mít znělé příjmení. Mysli na to, koho si vezme! Co kdyby si jednou vzala třeba Vopajšlíka, Kathrin Vopajšlíková by byl trest doživotní, nebo dorozvodový ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama