Pačes, aneb angažmá ve školním časopise

7. listopadu 2012 v 22:05 | Karin |  Úvahy
Slečinka se angažovala a snaživě píše do časopisu, který vychází u nás na Filozofické fakultě v Olomouci. Jmenuje se "Pačes" aneb Populárně akademický časopis editorského studia... sakra ten název je podobně dlouhý jako název mého oboru ;-). Zkušenost zajímavá. Hodiny a hodiny práce, přemýšlení, focení, opravování. Odměnou dva kredity a tištěná verze časopisu. A řeknu vám, že je moc miloučký už od pohledu! Takový barevný, papír lesklý, krásný. Pomazlit se znovu a znovu. Ano, o podpatcích se mi nepsalo dobře, to se přiznávám bez mučení. Je to na tom i poznat. Zato o knihách a Rebelkách se píše o poznání líp. Vždyť přece King říká, že máme psát o tom, co známe. Vždycky.
Časopis vychází jednou za měsíc a je i v internetové podobě tady: http://cis.webnode.cz/products/paces-4-2012/
Takže, až se někdo bude moc nudit, hledejte články podepsané mnou. Vážně to není nějaká "velká věc", ale naplňující.

Ukázka z recenze na knihu- Pět vět o nových knihách
Říká se, že v okamžiku smrti ztratíme přesně 21 gramů, tolik váží kolibřík. A kolik váží vina? Dvojjazyčný scénář ke stejnojmennému filmu o křehkosti lidského života, lásce, naději a relativitě spravedlnosti. Profesor matematiky čeká a transplantaci srdce, dárcem se stává otec rodiny sražený autem, které řídil bývalý vězeň. Několik zdánlivě nesouvisejících příběhů se spojí a zapůsobí tak, že po zbytek večera budete přemýšlet.
Guillermo Arriaga: 21 gramů. Garamond, Praha 2012, 220 s.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy | Web | 11. listopadu 2012 v 9:58 | Reagovat

Píšeš do časopisu? Jseš dobrá! A určitě máš co říct.
21 gramů, mám dojem, nebylo to i zfilmované? Teď nevím, jestli na základě knihy, nebo nebyla kniha napsaná podle filmu. Ale vzpomínám si, že film byl podobně útržkový a až na konci všechno do sebe zapadlo jak skládačka.
Dobrá fotka!

2 Kristina Záchovic - spoluPačesnice | E-mail | 17. listopadu 2012 v 14:54 | Reagovat

A co třeba toto? :-D http://paces-casopis.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama