Jsem

25. srpna 2012 v 16:37 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Jsem motýl, nech mě tak...
Jsem motýl, nechej mě tak!
Jsem motýl, co ze strachu mu utrhali křídla.

Jsem dívenka, co posedává ráda ve vysoké trávě spolu s rozkvetlými sedmikráskami a obléká se celá do černého, aby se chránila před ošklivými věcmi (lidmi). Trochu samotářka, co jí společnost dělají knihy.

Jsem dívenka, co dělá hlouposti, chyby a má temnou stránku. Pak není motýlkem, ale můrou poletující nocí hledajíc světlo, o které by se mohla spálit. Nebo nůžky, ostré, co přikládá tu a tam k zápěstím. Asi tak jednou za čtrnáct dní, když se to tu zdá neúnosné. Máčí rty ve sladkém víně, kouše si nehty. Ptá se proč. Křičí do tmy, volá o pomoc. Má úžasné sebedestruktivní schopnosti a za sestru sebelítost. Křídla složená kolem těla jako štít, potrhaný, ale neprostupný. Jak ptáče, co jsem dnes viděla na chodníku... mrtvé a zašláplé.
Jsem dívenka, co by chtěla být princeznou. Hopsá po obrubnících, směje se na svět, roztahuje ruce a točí se. Dovede létat, vidí víly, zachraňuje berušky z jezírka. Dovede plakat. Tančí. Miluje život, svět. Věří v dobro. A je tak naivní... Motýlek, co poletuje z květu na květ v záři jarního slunce a dokáže všechno na světě.

Jsem dívenka, co tu a tam rozdává rány. Zavře srdce do krabičky na psacím stole. Je sebejistá, nebezpečná, divoká. Bezohledná. Sobecká. Motýl, co chce být středem pozornosti i za tu cenu, že by jej mohl chytit sběratel a přišpendlit na nástěnku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 curien | Web | 5. září 2012 v 20:56 | Reagovat

Wow, nevím co mám napsat. Krásný článek, opravdu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama