Psáno na koleni - Jak si udržet špatnou náladu

13. května 2012 v 23:44 | Karin |  Téma týdne
Jak si udržet špatnou náladu
Když ráno vstanu, kávu si dám, zapnu si televizi a přejde mě chuť k snídani. Moderátorka nasoukaná do krátké sukně a kozaček se usmívá do kamery, hlásíc předpověď počasí s tím, že možná bude pršet, místy svítit sluníčko a místy bude mlha. A na mně je, abych si vybrala, co se mi líbí? Pak přijdou zprávy, které poté, co se dozvím o třech vraždách, dvou loupežích a myši, které rostou vlasy, znechuceně vypínám. Ještě pořád mi na tváři pohrává něco jako úsměv, přestože při otevření dveří do spíže zjišťuji, že bratra opět přepadla mlsná a nenechal mi jediný kousek pečiva k snídani. To se zvládne, opakuji si.
Jen co vyjdu z domu, zarezonuje mi v hlavě hlas naší profesorky z účetnictví: "Nezapomeňte se připravit na nadcházející test, bude těžký." Samozřejmě, že jsem na něj zapomněla! To bych ani nebyla já. Už vidím ten její přísný obličej skrytý za obroučkami ještě přísnějších brýlí. Tu mě poleje horko a na rukou vyskočí husí kůže. Úsměv je zapomenut kdesi hluboko ve skladišti paměti.
Tramvaj je přecpaná lidmi, tak jako každé všední ráno ve čtvrt na osm. Tlačí se, strkají se, důchodci se ohánějí holemi, děti brečí křečovitě se držíc máminých sukní a za mnou stojící urostlý (porostlý) muž, nejméně týden neviděl místnost s nápisem: "koupelna". Nastoupí skupinka typických pubertálních děvčat s blonďatými lokýnkami, které se nahlas chichotají tomu, jak je vlastně Niko z Hotelu Paradise pohledný a já si musím zatínat nehty do dlaní, abych nezačala křičet.
Abych řekla pravdu, udržet si špatnou náladu je mnohem lehčí úkol, než si zachovat tu dobrou. Jen se koukněte kolem sebe! Špinavé ulice v šedi velkoměsta, špinaví lidé nesoucí si své špinavé osudy, lidi co nesnášíte, vás bombardují smskami a při volání s těmi, které snášíte, se vám vždycky v tom nejzajímavějším vybije telefon. Zkuste si sundat při jízdě v tramvaji sluchátka a zaposlouchejte se do rozhovoru, většinou mrzutých, spolucestujících. Už zase zdražili cukr, člověk si za chvíli nebude moc ani osladit život. Češi jsou největšími konzumenty alkoholu, no bodejď, za střízliva se tu žít nedá. V Kauflandu mají teď levnou kachnu. A politiky by měl někdo vyházet z oken.
Moje rada, zdarma? V tramvaji si nechte zapnutou hudbu, nekoukejte na zprávy, nečtěte sms zprávy od nepřátel a dělejte si tajné zásoby potravin v případě, že máte staršího bratra. Udržet si špatnou náladu je snadné, já mám ráda výzvy. Co zkusit udržet tu dobrou? To by byl úlet!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Creepy cake | Web | 14. května 2012 v 11:41 | Reagovat

Parádní článek!
Jakože máš dost talent.
A jinak souhlasím, naprosto se vším xD
I když...bratra mám, sice je mladší, ale i tak sežere všechno. I to, co si někam TAJNĚ uschovám.

Dopravní prostředky (a lidi v nich) jsou zlo.

2 Vendy | Web | 20. května 2012 v 21:19 | Reagovat

Parádně napsáno!
A máš pravdu, naštvat se je daleko snažší než se usmívat, zejména když nemáš proč, se usmívat.
A těch hnusot kolem je fakt dost, nebo jsou tak křiklavé, že přes ně nevidíme hvězdy, ani slunce, ani rozkvetlé louky, kaluže, které tak báječně odrážejí stromy nebo budovy, prostě barevnej svět.
Ještě jsi mi s tím článkem něco připomněla, slova jednoho herce, když mluvil o vánocích... to byla megadávka deprese a bohužel, v podstatě měl pravdu.
Chceš-li se podívat, můžeš sem:
http://eumenidas.blog.cz/0912/bodka-milana-lasici
:-)

3 Lizart | Web | 26. listopadu 2012 v 17:23 | Reagovat

Já mám náladu tak nějak v prostředku. Nevím proč, ale často mám chuť mít náladu špatnou... =/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama