Jsem tady

2. dubna 2012 v 22:47 | Karin |  Dopisy schizofreničky pro tu druhou
Jsem tady, má prej milá.. Jsem tu, pěkně tě tu postarším a připravím o klidné sny. Pálí tě tváře, hoří; v hlavě ti hučí a nejraději bys mlátila hlavou o stěnu? Jsem tady má milá. Udělala sis bylinkový čaj, dala si brufen, politovala se- tvůj typický hloupý rituál. Nepomůže, to mi věř. Nezastavíš tím ten svět, co je kolem. Nezastavíš čas, ani nespravedlnost. Jsem tady má milá, abych ti pověděla o tvé bezmoci. Zvládám i básnit.
Přijdeš si v tomhle hrozným stavu sama? Matka opustila pokoj tušíc, že přijde drama.
Vypadáš hrozně, má milá. Jsem tu, ta mrcha prohnilá.
A budu říkat, že jsi k ničemu. Podobáš se andělu padlému.
Nesoucímu břímě osudu. Část bláznova přeludu...
Běž si lehnout do postele. Přestaň myslet na přítele.
Třeba teď miluje se s jinou. Nehraj si furt na nevinou.
Jsem tady, má milá. Tvá mrcha pohnilá.
Zajímalo by mě, jak jsi přišla na tak hrozné jméno, jako je Mia. Zase jsi četla Kingovky, co? Nebo jsem je možná četla zrovna já. Jo, v příběhu o Rolandovi je Mia. Zlá, podlá, silná Mia. Křivdíš mi, děvče.
Koukám se na tebe, jak tam sedíš u skříně, kolem tebe poházené šaty, roztrhané. na stěnách citáty o lásce od Shakespeara. Křičíš na mě a pláčeš, že prý, proč jsem to udělala. Že prý, proč ti ničím pohádku. Já to nebyla. To oni.
Sleduju, jak knihy létají z polic, skrytá za okení římsou. Máš strach, že tě na školu nevezmou. Biješ se pěstičkama do hlavy, pláčeš. Že prý je to nespravedlivé. Jak poznají, že máš talent, když tě nenechají ho ukázat u příjmaček? Jak tě vezmou do nakladatelství, když nebudeš mít školu? Jak máš vědět, že nějaký talent máš? Křičíš, že ti ničím sny a házíš po mně rozepsanou povídku. Já to nebyla. To udělali oni, lidé tam venku, v tom divném světě.
Vidím, jak k sobě tiskneš plyšové medvědy, co jsi kdysi nenáviděla. Hladíš je po kožichu. Opakuješ si, že nejsi sama. Položím ti ruku na rameno, abys věděla, že jsem tady, má milá. Vytrhneš se. Nemám na tebe prý sahat. Kleknu si k tobě na podlahu, obejmu tě. Pláčeš mi na rameni. Máme jedna druhou, má milá. Nechci být ta zlá.
MIA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina | 12. dubna 2012 v 20:32 | Reagovat

Tak tahle talent má :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama