Co bylo, je a bude

24. dubna 2012 v 13:11 | Karin |  Úvahy
Říká se, že by se člověk neměl zaobírat minulostí, jelikož ji stejně už nezmění (ale díky ní může změnit svou budoucnost, říká se tomu poučit se ze svých chyb). Život je příliš krátký na to, abychom žili ve světě vzpomínek a minulosti, ale čas od času neškodí vyhrabat krabici s fotkami z dětství a usmívat se nad nimi. Jenže jde o to zaobírat se jen tím hezkým. K depresím je dost "lepších" důvodů než to, že vás tamten, nebo onen podvedl, opustil.. Ano, stala se spousta špatných věcí, nespravedlností, ale řešit je, nemá cenu.
Včera jsem strávila odpoledne na místním hřbitově filozofováním o životě a smrti. Neznám lepší místo na přemýšlení. A když jsem se vracela domů, naplňoval mě úžasný pocit vyrovnanosti a klidu. Stejně tam jednou všichni skončíme a budeme jen kamenným náhrobkem, ze kterého časem zmizí i jméno. Tak musíme žít šťastně, jít kupředu a příliš se neohlížet přes rameno. Jsou tam totiž strašidla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy | Web | 24. dubna 2012 v 19:33 | Reagovat

Stejně je zajímavé, že v našich minulostech se opravdu schovává hodně strašidel. Kdo může vzpomínat na to, co se stalo a vidět samé hezké věci? Jestli někdo ano, tak takovému člověku závidím.
Já mám tu nešťastnou povahu, že se mi z minulosti zadírají pouze špatné vzpomínky. Ale to taky není dobře, život není jenom to dobré nebo to zlé, ale mix všeho, v různých odstínech.
Ale říkám si, proč se mi tak automaticky vybavují ty nevlídné věci a tak pracně musím dolovat ty pěkné? ???
Moc dobrý článek, vedl k zamyšlení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama