Hodina Země

31. března 2012 v 23:12 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)
Už nějakou dobu si uvědomuju, že planetu jen tak nezachráním, ani když třídím odpad (pro pobavení kolemjdoucích), jezdím MHD a zachraňuju všechny ty berušky, pavoučky, housenky, ještěrky, konipásky a podobnou havětinu. Zničili jsme si ji sami a to za ta poslední dvě století. Žijeme ve světě, kdy elektřina je naprostou samozřejmostí i v největších zapadákovech, stejně jako pitná voda tekoucí z kohoutku po litrech. Jsme zhýčkaní, rozmazlení, leniví...
Dnes je hodina Země a to znamená, že se po celém světě zhasla na hodinu světla. Já jsem vypla i počítač, televizi, vypojila zářivku rybičkám v akváriu. Prošla jsem dům a všude pozhasínala světla, přes protesty zbytku domácnosti. Neměli šanci, já je ukecala. Vzala jsem si pár svíček, skleničku červeného vína, sirky a zamkla se v koupelně. Napustila jsem si vanu, dala si tam pěnu, pustila si klidnou hudbu (Glena Hansarda a Nickelback), zapálila svíčky, pěkně se tam naložila a přes půl hodiny relaxovala. Připadám si jako úplně nový člověk!
Připojil se k nám i zbytek ulice a v jednotlivých oknech zářily plamínky. Jen mě mrzí, že tu nebyl se mnou "pilot", abychom se pak šli společně podívat na hvězdy neosvětlené tolik světly města..
Nezachránila jsem planetu..možná jen naštvala pár idiotů v elektrárně (kéž by!).. ale zase jsem si uvědomila, jak je krásné se občas prostě zastavit, vypnout, zhasnout a žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy | Web | 1. dubna 2012 v 18:39 | Reagovat

O hodině země jsem se dozvěděla až po akci. Jako vždycky...
A myslím, že pro mnohé to byla i hodinka relaxu. Já bych zhasnout nemohla, jsem potmě moc stísněná, ani svíčky by to nezachránily.
Krásná fotka, přeji pěkný dník! ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama