Taková normální holka

21. června 2011 v 21:46 | Karin |  Články, recenze
Taková normální holka- typický americký film alias pohádka o ošklivém kačátku

Je úterní večer a není se co učit. Tak si zapnu televizi s vědomím, že nic lepšího než Ordinaci v růžové zahradě stejně nedávají a jaké překvapení, když jsem zjistila, že si opět trochu pozměnili program a dávají něco o moc lepšího- Takovou normální holku s Paulem Walkerem ve vedlejší roli. Je to klasický film z prostředí americké střední školy, kde je parta dokonalých dívek a pár těch, co jsou všemi přehlíženy a utlačovány. Film byl natočen v roce 1999 a bohužel je v mnohém naprosto tuctový - maturanti na střední škole na jihu Californie mají mít za 5 týdnů maturitní ples, na kterém je volen král a královna. Typickým králem je hlavní hrdina Zack (Freddie Prinze Jr.) - nejhezčí a nejpopulárnější kluk na škole, hvězda fotbalového týmu, jeden z nejlepších studentů ve třídě. Ten má to "štěstí" a chodí s typickou včelí královnou Taylor, která je sice krásná, ale opravdová potvora. Během jarních práznin se Taylor zamiluje do herce ze seriálu Náš svět a nasadí Zackovi parohy. Ten dělá, že se ho to netýká. A je na čase najít si takzvanou trucbuchtu. Samozřejmě, Zac může mít každou, na kterou si ukáže a udělat z ní královnu plesu místo Taylor. Toho se chytí jeho nejlepší kamarád Dean (Paul Walker), typický holkař těžící z pozice nejlepšího kamaráda hvězdy školy, a rozhodnou se uskutečnit nezvyklou sázku a to takovou, že Dean vybere Zacovi holku a on z ní bude muset do 5 týdnů udělat královnu plesu. Následuje velmi zábavná scéna, kdy spolu kluci hodnotí kolemjdoucí dívky z níž je jedna horší než druhá. Vítězkou se stává nevýrazná a podivínská Lancy, o které nikdo nic neví a muži ji ani trochu nezajímají. Raději se věnuje malování a péči o mladšího bratra. Jenže čas se krátí a on ví, že bude těžké z obrýlené, zamlklé, nepřístupné dívky udělat takzvaně NĚKOHO. A tak se jí začne věnovat, vnucovat a časem dokáže získat její přátelství a důvěru. A jak to tak bývá, do Laney se zamiluje.
Pozve se k ní domů spolu s vizážistkou a novými šaty a z podivínské brýlaté holky je najednou velmi pěkná slečna. Zajdou na párty, která se tak úplně nepovede podle jejích představ a ona je rázem populární a nominována na královnu plesu. Aby to nebylo tak jednoduché, začne se do toho všeho montovat Dean, který Laney řekne pravdu o sázce (pochopitelně trochu poupravenou ve svůj prospěch) a sám ji na ples pozve. Jak to celé dopadne? Stane se Laney královnou? Řekne jí Zac, co doopravdy cítí? A co s Deanem? :)
Není nic jednoduššího, než si film pustit .) nic náročného, prostě oddechovka na letní odpoledne :)

Odkaz na kinotip - Taková normální holka
ZAC
Laney Laney
Dean
Sázka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mujblocek12 | Web | 22. června 2011 v 12:17 | Reagovat

Jo super film včera jsem se na něěho dívala :D

2 Lucie | E-mail | 24. srpna 2011 v 18:35 | Reagovat

Když si čtu ten začátek celkem se směji. Na Ordinaci říkáš že je to kravina a na americkou se diváš?? Já si myslím že naše seriáli sou někdy mohem lepší než americké. A mimochodem až ty vymyslíš něco lepšího tak pak o tom můžeš říkat že je to kravina ;-)

3 Mia | Web | 24. srpna 2011 v 19:29 | Reagovat

Asi proto, že dělám zdravku a denodenně se přesvědčuji o tom, že to, jak to tam chodí, je pohádka na entou. Já to nekritizuju, je to pro mnoho lidí zábava a jsou i daleko horší seriály, než Ordinace. Ale přece jen je mi blíž ten americký sen na střední škole.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama