Rychle a zběsile 5- viděla jsem-recenze

7. května 2011 v 11:50 | Karin
Čekání se vyplatilo
Konečně! Včera jsem už odpočítávala hodiny do začátku promítání filmu, na který jsem netrpělivě čekala dva roky a bláznila poslední týden. Posbírala jsem pár přátel a ex přítele nechala doma. Ze skříně jsem vytáhla tričko s jeho fotkou, upravila si vlasy (přípravy, jako by mě v té tmě mohl někdo vidět) a vyrazila. Sál nebyl tak plný, jak jsem očekávala, ale přisuzuji to nedostatečné informovanosti a traileru, který bohužel nestačí. Začal film a všichni jsme ztichli. Srdce se mi rozbušilo pokaždé, když se objevil Paul Walker na plátně a já se opravdu bavila! Tento film je úplně jiný a nedá se srovnávat s žádným z předchozích. Má vlastního ducha a já si troufám tvrdit, že to byl (zatím) ten nejlepší, jaký jsem viděla. Nutno podotknout, že jsem se na něj i nejvíc těšila.
Rychle a zběsile 5 je akční, ale ne příliš (v traileru to vypadá jako trochu laciná fraška). Sedíte tam a sledujete další a další nečekané přívaly akce. Zatínáte pěsti a nedokážete na vteřinu odtrhnout oči od filmu. Je to napínavé!
Tvůrci naštěstí nezapomněli ani na příběh, který je podobně půvabný, jako v jedničce. Brian a Mia se milují, Dominic je z povzdálí sleduje, Vinc se do nich motá (ano, i tento hrdina se vrátil), Pearse kecá o sto šest a má hlášky, u kterých by se zasmál i ten největší morous a Han si křoupe brambůrky a pokukuje po ženských. Jediná postava, která mi tam neseděla byl policista, kterého hrál Dwayne Johnson (Kráčející skála). Nejen proto, že šel po našich hrdinech, ale taky si myslím, že jeden "nabušenec" ve filmu stačí a nechci panu J. křivdit, ale Vin Diesel je a vždycky bude lepší.
Další negativum byly pouliční závody. Je mi líto, ale na tohle už producenti evidentně neměli čas. Škoda. Přece jen je Rychle a zběsile především o autech a nelegálních závodech (ty byly jen naznačeny). Na druhou stranu honička ve městě, kdy mají k autu přivázaný obří trezor a jdou po nich desítky "fízlů" to vynahradila dvojnásob. Tomu jsem v duchu tleskala a užívala si tu podívanou. A to nemluvím o celém rozuzlení příběhu, které mě se smíchem posadilo na zadek.
Herecké výkony? Brilantní! Mia už není ta křehká dívenka, Brian je kus sexy chlapa (a dozvíte se i trochu víc o jeho rodině), Dominic se ukáže jako citlivý muž, který pak ale málem rozmlátí hlavu panu Johnsonovi a Vinc je vzorný tatínek.
A na konec? Radím dobře, neodcházejte hned, jak začnou závěrečné titulky, protože na vás čeká dost zajímavé překvapení. Bude tam krátký shot odkazující na pokračování a vy zjistíte, že všechno není úplně takové, jaké se na první pohled může zdát.
Tak se sbalte a ještě dneska jděte do kina! Tohle nestačí vidět jen jednou :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy | 9. května 2011 v 17:12 | Reagovat

Tento film jsem zatím neviděla. Po pravdě, neviděla jsem asi ani jeden díl... ale už se na to dlouho chystám. Akční film mi nevadí, když je dobře natočený. (A je jich docela dost...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama