Květen 2011

Včera, dnes a zítra - možná

29. května 2011 v 11:38 | Karin |  Téma týdne
Čas. Nemilosrdně se žene kupředu bez ohledu na to, jestli se zuby nehty držíte okamžiku, ve kterém právě jste, nebo ne. Můžete prosit, aby jste nikdy nemuseli být dospělí, nebo vám nezemřeli nejbližší, ale čas je silnější protivník a vyrve vám z rukou všechno, co máte.
Včera. Co je to? Myslí se tím minulý den, nebo snad rok? Každý máme jiné vnímání času, ale čím jsme starší, tím víc toho včera bylo a tím rychleji to dnes utíká. Včera jsem seděla v kuchyni, zdobila si dort k narozeninám a přemýšlela o čase. Včera před několika lety jsem byla malá holčička, co si k narozeninám přála panenku a jejíž maminka přišla s novou tradicí: k narozeninám Karince vždycky udělá jahodový dort. Přece miluje jahody a navíc se narodila v dobu, kdy je čas sklízet první úrodu. Nádherný zvyk. Vždycky jsem u ní sedávala na židli, pomáhala jí krájet ovoce a tiše sledovala, jak dort zdobí.
Dnes. Sedím v kuchyni. Sama. Bude mi devatenáct a připadám si, jako by mi bylo šedesát. Venku hrozně prší, jsem unavená. Krém na dort jsem musela dělat nadvakrát, protože ho bylo málo. Příjde mamka a sedne si ke mně. Povídáme si a to je hned mnohem lepší. Třebaže mi staré časy chybí.
Zítra. Třeba za deset let. To už je jen na nás.
Možná budu sedět v kuchyni, zdobit svůj dort a přemýšlet, jak ho sama dokážu sníst.
Možná budu sedět se svou dcerou a usmívat se, když ucítím na sobě její obdivný pohled.
Možná kolem mě bude hopsat těch dětí víc, budou se strkat, hádat a házet po sobě kousky jahod.
Možná se mi na krku bude houpat krásný šperk od manžela k narozeninám
Možná budou vedle dortu ležet rozvodové papíry.
Možná se mnou v té kuchyni bude sedět mamka a krájet mi jahody.
Možná půjdu prostě do obchodu a nějaký zákusek koupím.
Možná nic z toho nebude pravda.


Paul s ROWW v Alabamě

29. května 2011 v 11:19 | Karin
V dubnu postihlo Jih USA nejhorší období tornád v historii země. Zemřelo kolem 350 lidí a z toho 246 v Alabamě. Ta také byla nejvíce postižena. Tisíce lidí přišli o střechu nad hlavou, celé ulice zmizely. Navíc minulý týden se objevilo další tornádo, které zpustošilo město Joplin a zabilo dalších 142 lidí.
Právě do Alabami se vydala organizace Reach Out Worldwide v čele s Paulem Walkerem, který tuto organizaci loni založil. Lidé zde přišli o všechno a tak ROWW pomáhala nejen s odklízením popadaných stromů, sutin a podobně, ale přivezla i nářadí k odklízení sutin, hygienické potřeby a podobně.

Pokud chcete tuto organizaci podpořit a dát to najevo, není nic jedoduššího, než si pořídit jejich tričko http://stores.ebay.com/reachoutworldwide (nevím ale, jestli dováží i do ČR)
Pár fotek
Hrdinové: Paul je třetí zleva dole a vedle něj vpravo jeho strýc Rhett Walker, a vlevo od Paula Tim Morelli, úplně nahoře vpravo je Lucas Wimer, a pod ním v modrém triku Anthony Lovdokken.Nejvtipnější videa

24. května 2011 v 10:30 | Karin |  Svět je opět krásnej (střípky rockerské princezny)

Číslo 1
Mluvící kočkyČíslo tři
Hovor s manželkou

Číslo čtyři
Kam se dívají muži

Číslo pět
Máma říkala, že můžu

Číslo šest
Jak muži hlídají děti

Číslo sedm
Nádherní borci v talentové show

Číslo osm
Rekama na Heineken

Číslo devět
Malý smějící se Ethan


Číslo deset
Will and Grace bloopers

Paul kampaň Davidoff Cool water

22. května 2011 v 12:29 | Karin
Jak se nám blíží léto, blíží se nám i slibovaná reklama na novou pánskou vůni Davidoff Cool Water, ve které se objeví oblíbenec Paul Walker. Měli jsme možnost shlédnout první záběry ze zákulisí, o pár týdnů později fotky a teď i další část reklamy(možná) nazvaná The Power of cool. Nebudu vás dlouho napínat. Pokud chcete víc informací o reklamní kampani, pak jsou zde: http://karinga.blog.cz/1104/reklama-leto-2011-na-panskou-davidoff-coolwater a fotky umístím pod video. Je na co koukat!


Někdo nám tady strávil pár desítek hodin v posilovně:)

Band from TV

15. května 2011 v 20:09 | Karin

Band from TV.

Je tu zas neděle a tentokrát kašlu na psaní článků na téma týdne, je tu něco mnohem zajímavějšího. Co takhle Band from TV? Málokdo tohle běžně zadává do vyhledávače a přiznávám se, že ani já jsem do dnes netušila pořádně, co to obnáší. Schválně, otevřete si "youtubko" a nechte se překvapit :-D
Je to hudební skupina, jejímiž členy jsou herci z úspěšných amerických tv seriálů. Objevují se tam takové hvězdy jako Hugh Laurie (Doktor House), James Denton (Zoufalé manželky-Mike) nebo Greg Grunberg (Hrdinové). Právě Grunberg tuto skupinu založil a přizval k sobě mnoho dalších umělců. A co je nejdůležitějším posláním? Je pochopitelné, že o tuto kapelu je zájem a oni pak výtěžek z koncertů darují různým charitativním sdružením, které podporují! Na netu toho k nastudování moc nenajdete (škoda), ale videí na youtube je díky bohu dost!
Skupina se poprvé objevila na 58. předávání televizních cen Emmy a od roku 2007 se zúčastňuje charitativních koncertů.
Stálé složení je:
Scott Grimes - klávesy (Pohotovost)
A z těch známých se celkem často objevuje i Jorge Garcia a Terri Hatcher.
Neříkám, že by snad jejich hudební výkony mohly vyhrát na MTV, ale je to ucházející. A nutno podotknout, že James je s tou kytarou neodolatelný rockový hrdina(škoda, že ještě nezpívá) a Hugh má perfektní hlas :)
Našla jsem si také oficiální webové stránky kapely: http://www.bandfromtv.org
Dám sem pár fotek a videí a uvidíte, že některé tváře tam poznáte.

Hugh Laurie Actor Hugh Laurie performs with his band 'Band from TV' at the Orange County Fylers game at Cal State Fullerton on July 21, 2007 in Fullterton, California.
Má oblíbená-Minnie The Moocher
You Can't Always Get What You Want
A jak je mým zvykem-to nejlepší na konec

Rychle a zběsile 5- viděla jsem-recenze

7. května 2011 v 11:50 | Karin
Čekání se vyplatilo
Konečně! Včera jsem už odpočítávala hodiny do začátku promítání filmu, na který jsem netrpělivě čekala dva roky a bláznila poslední týden. Posbírala jsem pár přátel a ex přítele nechala doma. Ze skříně jsem vytáhla tričko s jeho fotkou, upravila si vlasy (přípravy, jako by mě v té tmě mohl někdo vidět) a vyrazila. Sál nebyl tak plný, jak jsem očekávala, ale přisuzuji to nedostatečné informovanosti a traileru, který bohužel nestačí. Začal film a všichni jsme ztichli. Srdce se mi rozbušilo pokaždé, když se objevil Paul Walker na plátně a já se opravdu bavila! Tento film je úplně jiný a nedá se srovnávat s žádným z předchozích. Má vlastního ducha a já si troufám tvrdit, že to byl (zatím) ten nejlepší, jaký jsem viděla. Nutno podotknout, že jsem se na něj i nejvíc těšila.
Rychle a zběsile 5 je akční, ale ne příliš (v traileru to vypadá jako trochu laciná fraška). Sedíte tam a sledujete další a další nečekané přívaly akce. Zatínáte pěsti a nedokážete na vteřinu odtrhnout oči od filmu. Je to napínavé!
Tvůrci naštěstí nezapomněli ani na příběh, který je podobně půvabný, jako v jedničce. Brian a Mia se milují, Dominic je z povzdálí sleduje, Vinc se do nich motá (ano, i tento hrdina se vrátil), Pearse kecá o sto šest a má hlášky, u kterých by se zasmál i ten největší morous a Han si křoupe brambůrky a pokukuje po ženských. Jediná postava, která mi tam neseděla byl policista, kterého hrál Dwayne Johnson (Kráčející skála). Nejen proto, že šel po našich hrdinech, ale taky si myslím, že jeden "nabušenec" ve filmu stačí a nechci panu J. křivdit, ale Vin Diesel je a vždycky bude lepší.
Další negativum byly pouliční závody. Je mi líto, ale na tohle už producenti evidentně neměli čas. Škoda. Přece jen je Rychle a zběsile především o autech a nelegálních závodech (ty byly jen naznačeny). Na druhou stranu honička ve městě, kdy mají k autu přivázaný obří trezor a jdou po nich desítky "fízlů" to vynahradila dvojnásob. Tomu jsem v duchu tleskala a užívala si tu podívanou. A to nemluvím o celém rozuzlení příběhu, které mě se smíchem posadilo na zadek.
Herecké výkony? Brilantní! Mia už není ta křehká dívenka, Brian je kus sexy chlapa (a dozvíte se i trochu víc o jeho rodině), Dominic se ukáže jako citlivý muž, který pak ale málem rozmlátí hlavu panu Johnsonovi a Vinc je vzorný tatínek.
A na konec? Radím dobře, neodcházejte hned, jak začnou závěrečné titulky, protože na vás čeká dost zajímavé překvapení. Bude tam krátký shot odkazující na pokračování a vy zjistíte, že všechno není úplně takové, jaké se na první pohled může zdát.
Tak se sbalte a ještě dneska jděte do kina! Tohle nestačí vidět jen jednou :-)


Ve škole o velké přestávce

1. května 2011 v 21:47 | Karin |  Téma týdne
Na Jaselské v 10:20
Sedím shrbená na lavičce vedle automatu na kávu v prvním poschodí. Taková černá figurka s otevřenou knihou na klíně. Zvoní! Protivný zvuk, na který však dychtivě čeká celé osazenstvo budovy. Téměř současně se otevírají velké tmavé dveře po obou stranách chodby a ven proudí mladí lidé všech barev a velikostí. Každý je nenahraditelným originálem reprezentujícím určitou společenskou vrstvu, ať už jde o rozdílnost pohlaví, styl oblékání nebo oblíbenou hudbu. Pár jich znám od vidění, při pohledu na ostatní se bavím. Kluků je tu jen pár, semknutých mezi úzká ramena a řeči děvčat. Chudáčci. Proti všudypřítomnému estrogenu nemají šanci. Říká se, že první dva roky na naší škole to kluci ještě zvládají (myslím tím zachování si "zdravého" rozumu, pokud lze slovo rozum a muž použít v jedné větě), ale od třetího ročníku jsou ztraceni mezi námi děvčaty.
Je to tu, hvězdy přicházejí. Banda zmalovaných karikatur v příliš krátkých sukních a dutými hlavami. Tohle má být elita? Pokus o špatný vtip! Muži se za nimi otáčí a já se nedobrovolně stávám svědkem jejich hovoru.
,, …řekni mi, proč právě teď? Nestihla jsem si dodělat manikúru. A příští hodinu tělák, otrava."
,,Jdem ven kouřit, ne? Máme dvacet minut, to si stihnem ještě předělat make-up." Jejich včelí královna právě rozhodla, prohrábla si vlasy a určila tempo. Díky bohu, takový rozhovor bych o moc déle nevydržela.
Kolem prochází pár nezajímavých jedinců, je slyšet útržky hovoru a smích. Z druhé strany chodby se ozve řev následovaný sledem nadávek. Je jaro a testosteron se tu bouří- mužská výměna názorů. Nezájem. Všude se mísí pachy parfémů, potu, rybí pomazánky a kávy. Usmívám se. Vedle mě si sedají spolužačky diskutující o nadcházející písemné práci z německého jazyka a začínají se pozastavovat nad nesmyslností toho všeho. Pochopitelně se k hovoru ihned přidávám se svým břitkým humorem.
Opodál stojí líbající se pár. Drží se za ruce, šeptají si do ucha a smějí se. Jejich 10-ti minutové rande končí vzteklá kantorka vysvětlující základní pravidla slušného chování s odkazem na školní řád.
Zbytek? Normální lidi, někteří nadprůměrní. Pár talentovaných budoucích, spisovatelů, grafiků, lékařů, sester nebo učitelů. Přátelé, sourozenci a tajné lásky z vedlejší třídy.
Skláním hlavu k rozečtené knize a vracím se zpět do světa hlavního hrdiny Rolanda z Gileadu, posledního pistolníka, který právě putuje pláněmi k Temné věži.
Zvoní!