Ptáte se kde je peklo? Tady.

10. dubna 2011 v 22:07 | Karin |  Téma týdne
Ptáte se kde je peklo? Tady.
Od malička jsem vychováváni v tom, že za své zlé skutky se po smrti dostanem do pekla. Učí nás, že nemáme ubližovat jiným, krást, podvádět... Děti mají strach z čertů a věří, že v pekle lidé nachází nekonečné utrpení, bolest a hrůzu. Časem už se nemusí bát a často konají dobro jen protože je to správné. Jenže který z rodičů myslí na to, že peklo na sebe bere lidskou podobu a chodí pod maskou s vlídným úsměvem mezi námi? Který z rodičů by mohl vysvětlit své malé dceři, že se možná objeví muž, který s ní bude chtít sdílet malé tajemství a pak ji odporně zneužije? Kdo by řekl dívce, že ten, kterého si jednou vezme, nemusí být princ na bílém koni, kterého zná z pohádek, ale alkoholik, co ji bude mlátit jak žito? Ne, budete se snažit je uchránit, ale nikdy nevíte, který démon se jí nebo jemu postaví do cesty.
Peklo nezačíná po smrti, ale kolikrát už při narození. Všechno je jen o tom, jaké vám zrovna do ruky padají karty. Jsou lidé, co životem proplují bez šrámů od zlých lidí. A pak ti druzí, kterým celý život padají jen pikové dvojky a občas srdcová trojka. Smůla, nemůžou za to. To oni pak v noci křičí ze spaní a zbytek života se jim honí v hlavě, proč právě je musel ten "hajzl" zprznit jako dítě. To oni se ptají, jak se z tak mírného člověka mohl stát alkoholik, dě*ka, zlodějka... A že by takové lidi někdo potrestal? Kdepak, oni si budou klidně spát a dál se pod maskou smát lidské důvěřivosti. Budou jen hledat další oběť. Času mají dost.
A kdo si nezažil, ten nepochopí, že být s tímhle vědomím 60 let je horší, než ohně pekelné ze všech dětských pohádek. Je mi líto, je to tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lulush | Web | 10. dubna 2011 v 23:14 | Reagovat

suhlasim s tebou.. je to pravda, dnesni ludia sa hrnu.. dole vodou
skvely clanok, paci sa mi ako to vsetko vystihujes a ako o tom pises..

2 Anti | 11. listopadu 2011 v 12:45 | Reagovat

Co to jako delas ?? ty si emous ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama