Duben 2011

Chyby ve filmu Rychle a zběsile 1

29. dubna 2011 v 17:46 | Karin |  Články, recenze
Žiji v domnění, že každý mladý gramotný člověk v této zemi o Rychle a zběsile slyšel už aspoň něco. Dobře, ne každý bude takový blázen jako já a nezná všechny 4 díly (teď už pět) nazpaměť, ale lidi, tohle je základ. Tak tedy pro zopakování děje mé nejoblíbenější jedničky: jistý Dominic Toretto (Vin Diesel), šéf party pořádající nelegální závody v Los Angeles, se seznámí s překrásným Brianem O´Connerem (Paul Walker), který je jen tak mimochodem policista v utajení. Po čase ho vezme mezi své lidi a najde k němu důvěru. Problém je v tom, že se Brian nejen zakouká do Domovi sestry Mii (Jordana Brewster), ale také musí vypátrat, jak nelegálně Dominic obchoduje kamiony). Čemu má dát přednost? Přátelství a lásce, nebo spravedlnosti? Nebudu se tajit, že první díl mám ze všeho nejraději. Je to film opravdu o autech a lidech, co se kolem nich motají, nic až přehnaně akčního. A jedna z prvních scén, když Leon(Johnny Strong ) spolu s Jessiem (Chad Lindberg) pozorují Briana v koloniále, jak čeká na svého tuňáka bez kůrky a Vinc (Matt Schulze) na něj vrhá vražedné pohledy. Jessie si zkouší sluneční brýle, kouká na Briana a povídá:,, Áaaaa ten je nádhernej" a Leon na to : ,, Má prima sestřih."
Česky je to tady zhruba v 6:40 na kinotip, nebo pak anglicky pokud chcete.


ZAJÍMAVOSTI
O roli Briana se ucházeli také Eminem nebo Mark Wahlberg.
Jordana Brewster, která hraje Miu a ani Michelle Rodriguez, která ztvárnila Letty neměly téměř do začátku natáčení řidičák.
Poslíček s pizzou, který měl tak rychle uhnout si zahál režisér Rob Cohen.
Závodník v černém ferrari je producent filmu Neal Moritz.

Našla jsem si dobrý přehled chyb ve filmu.

Chyby ve filmu

1. Paulovi Walkerovi slouží ke cti, že některé kaskadérské kousky natáčel opravdu on sám. A o jejich nebezpečnosti se můžeme přesvědčit třeba ve scéně, kdy zachraňuje Vince (Matt Schulze) z nárazníku kamionu. Tam je totiž bezpečnostním lankem k boku náklaďáku přivázán.
FOTO: Rychle a zběsile
Zdroj: archiv
Lanko poutající Paula Walkera ke kamionu

2. Několikrát se mezi scénami mění prvky na vytuněných autech, spoilery, výfuky, volanty… Třeba se je jezdci naučili opravovat za jízdy, ale pravděpodobnější asi bude, že herci a kaskadéři měli opravdu velkou spotřebu aut.
3. V té samé scéně si můžete z jiného úhlu všimnou stop po pneumatikách, které na silnici zbyly z předchozích záběrů.
4. Během závodu Brianovi upadne plech od podlahy spolujezdce. Nejenže to nijak nepoškodí podvozek, ale Dom, kterého později do auta nabere, si ani nedává nohy nijak bokem. Že by novodobí Flinstoneovi?
5. Podobně efektní byla i scéna, ve které černá honda bez problému projede pod návěsem kamionu. Ale ani speciálně snížený sporťák nepodjede kamion, pokud se předtím neupraví jeho světlá výška. A to o dost.
6. Všimli jste si, kolik ramp kaskadéři použili? Ve filmu je jich vidět rovnou několik, snad pokaždé, když Brian s Domem utíkají před policejními auty.
7. Když se Dominic s Brianem řadí na závěrečný závod, v chromovaném zrcátku prvního z nich se odráží kameraman v červeném tričku. (pzn. opravdu je tam vidět)
8. Když na konci Dominikovo auto narazí do kamionu a otočí se, můžete jasně zahlédnou helmu kaskadéra, který sporťák řídil. Ale i kaskadéři měli při natáčení pěkně těžké podmínky, Vin Diesel údajně jednomu z nich omylem zlomil nos.
FOTO: Rychle a zběsile
Zdroj: archiv
Viditelná helma kaskadéra

Série fotek

26. dubna 2011 v 22:19 | Karin
Serie 1.


Serie 2.


Serie 3.

Paul Walker v Ellen show (reakce na reklamuXD)

22. dubna 2011 v 12:05 | Karin |  Videa s Paulem
Kde jinde bych mohla narazit na něco zajímavého, než u VagrantTV :) dneska mi poslala alespoň kousek z pořadu Ellen, který běžel v Americe včera večer (sakra, že já ho nechytla, když nás na něj zval samotný Paul Walker přes facebook). Ale i tohle mě dost pobavilo :-D je tam vidět jeho reakce na novou "reklamu" na pánský parfém Davidoff Cool Water (zde je reklama a článek) :-D a není myslím ani třeba překládat :)


A ještě je jedno starší video k sehnání z téhle show při příležitosti nového filmu Do hlubiny (Into the blue), ale tady už angličtinu potřebovat budete, pokud vám nestačí se jen kochat :) Je čím :)

Jak vypadá nic?

22. dubna 2011 v 8:37 | Karin |  Téma týdne
Nejprve jsem chtěla odeslat prostě prázný příspěvek, jak jsem viděla u jednoho blogera, ale nebudu se "opičit", přestože mě to rozesmálo. Naopak jsem se rozhodla se zamyslet nad tím, jak takovéto NIC vypadá.
Nejprve jsem přemýšlela, jakou by to mohlo mít barvu. Chtěla jsem sem dát nějaký "pěkný" obrázek. Je to bílé? Černé? Ve vesmíru je tma a tam je nic, ne? Myslím, že to tak úplně nebude, ale z nějakého nevysvětlitelného důvodu si NIC představuji jako oslnivě bílou všude kolem. Jenže v Nekonečném příběhu byla NICOTA úplně tmavá. Co s tím?
A co tvar? Je to jako plyn? Beztvaré? Nebo snad zaujímá tvar? Kouli? Kychli? Kdo by to mohl vědět? Vím, že nic neváží nic, nemá emoce. Nic je velkou záhadou. Třeba jednou dostanem odpovědi.
Vypadá tedy asi takto -> :Reklama (léto 2011) na pánskou Davidoff Cool Water

17. dubna 2011 v 14:07 | Karin |  Články, recenze
Dnešní den je ve znamení štěstíčka. Můj oblíbený VagrantTV přidal na youtube novou reklamu na tuto vůni. Říkám si: Jo, proč bych se nepodívala na polonahýho chlapa, co se čachtá v moři. Jenže z vody nevylezl jen tak nějaký "polonahý svalovec", ale Paul Walker s klasickým úsměvem na tváři. V tu chvíli jsem sedla na zadek a s pusou dkořán sledovala půlminutový spot. Dobrý nápad! Teď se modlím, aby to vysílali i na našich televizích (klidně 20 hodin denně, jinak si to nahraju 30x na dvdčko) :) .
Na netu byly k vidění fotky Paula někde na pláži (obrázek vlevo), ale kdo mohl tušit, co úžasného z toho bude :) takové půlminutové Do hlubiny :)

Paul vystudoval mořskou biologii a velmi rád se potápí, surfuje a je mu ve vodě dobře (viděli jsme ve výše zmiňovaném filmu). Také se zapojil do série dokumentárních pořadů National Geographic- expedice, při které studoval migrační vzorce žraloka bílého (něco o expedici zde).
,,Mám opravdu intimní vztah s oceánem a Davidoff Cool Water je typickým oceánu vůni. Je mi ctí být novou tváří této kampaně, "říká Walker. Paul je ztělesněním hodnoty této legendání vůně nejen díky jeho osobní angažovalosti kolem oceánu, ale také pro jeho intenzivní sílu, energii a postoj k mužství, který je pro něj charakteristický. Vůně by měla být představena v červenci.
Na netu jsem si našla článek z časopisu Elle (módní časopis v UK)
Tady je jeho překlad:
Připouštím, že je Paul Walker tak trochu můj oblíbenec (pokud jste viděli Do hlubiny, jsem si jistá, že chápete proč). Tak když byla příležitost udělat rozhovor, tak jsem šla. To byl samozřejmě "pracovní" prvek našho setkní- Paul nahradil Josha Hollowaye (znáte ze seriálu Ztraceni), jako nová tvář Davidoff Cool Water.
V jeho apartmá v hotelu Soho mi řekl-
,, Byl jsem osloven již v minulosti u jiných vůní, ale vždy jsem odmítl. Cool Water byla vůně, kterou jsem měl na sobě. Nosil jsem ji, když jsem byl mladší a holky se mohly zbláznit, když jsem nechtěl být ten kluk v kampani Cool Water. Chtěl jsem být tam, kde jsem byl- v moři. Má první vášeň je oceán, je to místo, kde jsem ve svém živlu, tak točit tam mi připadlo jako dobrý nápad."
Připadá mi to jako dobrý důvod zůstat přilepená k televizi.


A to nejlepší na konec ♥♥♥

Barva řekne vše

17. dubna 2011 v 13:09 | Karin |  Téma týdne
Občas si říkám, jestli by nebylo jednodušší, kdyby lidé byli barvoslepí. Neexistovala by nenávist k těm, kteří mají jinou barvu pleti, než se některým lidem zrovna líbí; nemusela bych řešit, že tohle oranžové tričko si nemůžu koupit, protože mi barva ani trochu nesluší a to nemluvím o zásobě kabelek většiny žen, které pochopitelně musí ladit s barvou botiček.
Ženy by si nemusely barvit vlasy, muži každé ráno marně nehledali stejné ponožky a děti se na pískovišti nehádaly o červený traktůrek. A ani na silnicích by to zas nebyl takový problém, protože na semafory by se místo barev daly třeba nápisy stůj, pozor a jeď. Aspoň by nechápal oranžovou barvu každý jinak (většina jako: dupni na to a projeď tu křižovatku, to stihneš).
Mojí oblíbenou je už po dlouhá léta modrá (je to vidět i tady na blogu). Vždycky mi ladila k mým modrým očím a vyjadřovala můj snílkovský pohled na svět. Jsem dítě ve skoro dospělém těle, kterému se věčně myšlenky honí někde po obloze mezi vzdušnými zámky. Ráda pozoruju lidi ve městě, jak chodí, oblékají se, mluví a používají gesta. Přemýšlím pak, jaký asi mají za sebou život a co bych o nich dokázala napsat.
Zbožňuju moře a nebe bez mraků. Modré motýly, ptáčky, oči. Cítím z toho potřebný klid a mír. Navíc má barva aury je také modrá :) asi osud.
Druhou pro mě typickou barvou je černá. Přesný opak té klidné modři. Černá je síla, strach, zlo, tma, temnota ... Oblékám si tmavé mikiny, líčím si tužkou tmavé obrysy očí. Černá je můj silný štít, co mě chrání před lidmi, kteří na mě zírají, nebo mi ubližují. Pod ní schovávám svou zranitelnost, citlivost a díky ní dokážu nahlas říct, co si opravdu myslím. A věřím, že mě nechají lidé na ulici i jinde na pokoji. Netroufnou si na mě. A koho si chci pustit k tělu, tomu až ukážu, že má barva je modrá.

Ptáte se kde je peklo? Tady.

10. dubna 2011 v 22:07 | Karin |  Téma týdne
Ptáte se kde je peklo? Tady.
Od malička jsem vychováváni v tom, že za své zlé skutky se po smrti dostanem do pekla. Učí nás, že nemáme ubližovat jiným, krást, podvádět... Děti mají strach z čertů a věří, že v pekle lidé nachází nekonečné utrpení, bolest a hrůzu. Časem už se nemusí bát a často konají dobro jen protože je to správné. Jenže který z rodičů myslí na to, že peklo na sebe bere lidskou podobu a chodí pod maskou s vlídným úsměvem mezi námi? Který z rodičů by mohl vysvětlit své malé dceři, že se možná objeví muž, který s ní bude chtít sdílet malé tajemství a pak ji odporně zneužije? Kdo by řekl dívce, že ten, kterého si jednou vezme, nemusí být princ na bílém koni, kterého zná z pohádek, ale alkoholik, co ji bude mlátit jak žito? Ne, budete se snažit je uchránit, ale nikdy nevíte, který démon se jí nebo jemu postaví do cesty.
Peklo nezačíná po smrti, ale kolikrát už při narození. Všechno je jen o tom, jaké vám zrovna do ruky padají karty. Jsou lidé, co životem proplují bez šrámů od zlých lidí. A pak ti druzí, kterým celý život padají jen pikové dvojky a občas srdcová trojka. Smůla, nemůžou za to. To oni pak v noci křičí ze spaní a zbytek života se jim honí v hlavě, proč právě je musel ten "hajzl" zprznit jako dítě. To oni se ptají, jak se z tak mírného člověka mohl stát alkoholik, dě*ka, zlodějka... A že by takové lidi někdo potrestal? Kdepak, oni si budou klidně spát a dál se pod maskou smát lidské důvěřivosti. Budou jen hledat další oběť. Času mají dost.
A kdo si nezažil, ten nepochopí, že být s tímhle vědomím 60 let je horší, než ohně pekelné ze všech dětských pohádek. Je mi líto, je to tak.