Červenec 2010

Malý Honzík

5. července 2010 v 21:04 | Karin
Zbožňuji ho úplně bezmezně. Pamtuju si, jak mi poprvé mamka říkala, že teta čeká miminko. Byla jsem v osmé třídě a druhé ráno jsem si o tom musela povědět své nejlepší kamarádce po cestě do školy. Těšila jsem se na něj, ale brala jsem to celkem sportovně. Do chvíle, než jsem ho poprvé uviděla.

Byl to maličký andílek s nádherně modrýma očima a počátkem blonďatých vlásků. Byla to láska na první pohled:) Okamžitě jsem se ho ujala a využila každé příležitosti se s ním vidět, pochovat ho a postarat se o něj. Musím uznat, že nejkrásnější období bylo kolem jeho půl roku. Sotva seučil lézt a já u něj byla 14 dní 24 hodin denně. Nedělalo mi problém ho přebalit, nakrmit, vykoupat a oblect :) milovala jsem to. Udělala bych pro něj první poslední. Vždycky jsem si ho posadila do dětské autosedačky, krmila ho přesnídávkou a pozorovala, jak pitvoří obličej, protože to bylo kyselé. Pamatuju si, jak jsem ho poprvé uspala. Ten pocit se nedá popsat. Byla to nádhera, absolutní štěstí. Všichni se divili, že mi nevadí ho přebalovat, ale mě bylo jasné, že to k tomu patří. A když nemohl usnout? Položila jsem si ho do kočárku a jezdila s ním za domem po kamenité cestě, dokud neusnul. Nutno dodat, že to bylo skoro hned.

Malý Honzík ví, jak moc ho mám ráda, aniž bych mu to říkala. Je to na něm vidět, když se mě celý den drží, vždycky pořádně obejme a když odjíždím, tak má co dělat, aby nezačal plakat (to já taky). Děti to poznají a on je výjimečný. Připadá mi, že si rozumíme beze slov, on ani teď toho moc nenamluví. A je hodný, třebaže občas působí trochu jako raubíř, kvůli jeho hyperaktivitě.

Dneska jsem z jeho úst poprvé slyšela svoje jméno :) Už mu jsou čtyři roky a já se jen klepu z představy, že už za dva roky z něj bude velký kluk a tohle všechno možná skončí. Je mi z toho hodně smutno. Třebaže on je můj Honzík a vždycky bude. Změnil můj život ♥

..