Richard Bachman

2. června 2010 v 21:10 | Karin |  Stephen King
Pseudonym Stephena Kinga

Vymyšlený životopis pseudonymu Stephena Kinga:
Narodil se v New Yorku, ovšem jeho raný život je jaksi zahalen rouškou tajemství. Nakonec se usadil na venkově, kde vybudoval středně velkou mléčnou farmu. Psával po nocích (trpěl chronickou nespavostí), vždycky po tom, co zahnal krávy domů.
Bachman a jeho žena, Claudia, měli jedno dítě - chlapce, který zemřel nešťastnou "kingovskou" náhodou ve věku šesti let. Podle všeho spadnul do studny a utopil se. V roce 1982 našli lékaři Bachmanovi na mozku nádor, který mu byl složitým chirurgickým úkonem naštěstí odstraněn.
První čtyři romány byly vydány jako paperbacky, tím jak Bachman získával stále nové a nové čtenáře, byl jeho poslední román Thinner vydán v pevné vazbě a byl rovněž dobře přijat kritiky. V době před smrtí si hrál s myšlenkou na nový, děsivý román, který se měl jmenovat Misery; toho se ale již nedožil. (Pozn.: Tento název byl později použit jedním známým autorem hororů.)
Bachman zemřel náhle na konci roku 1985 na rakovinu pseudonymu, vzácnou formu schizonomie.
Bachmanovi fanoušci před nedávnem dostali dobrou zprávu. V roce 1994, v době, kdy se vdova po Bachmanovi připravovala na stěhování do nového domu, objevila ve sklepě kartonovou krabici plnou rukopisů. Krabice obsahovala řadu románů a povídek v různém stupni dokončení.
Poznámka na okraj: Charles Verrill také rediguje knihy Stephena Kinga, spisovatele, jehož díla byla srovnávána s pozdními romány Richarda Bachmana. Na otázku: jaký máte názor na Bachmana, King odpověděl, "Nepříjemný člověk… Jsem rád, že je mrtvý."
Pouze hrstka lidí z NAL a Bachmanův vydavatel skutečně věděli, že Richard Bachman byl vlastně Stephen King. Nakonec se Steve Brown, úředník v knihkupectví, začal domnívat, že King píše pod pseudonymem Bachman a konfrontoval ho s tím

Díla během života napsaná:
  • Rage - 1977
  • The Long Walk - 1979 - Dlohý pochod
  • Roadwork - 1981 - Srovnáno se zemí
  • The Running Man - 1982 - Běžící muž
  • Thinner - 1984 - Zhubni
Později vydaná:
Beznaděj
Strážci zákona
Blaze

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama