Červen 2010

Dopis 5.

22. června 2010 v 20:58 | Karin
Aby se příběh někam trochu pohnul, rozhodla jsem se nevypisovat všechny e-maily, které si George a Kathrin vyměnili, ale posunula jsem se v čase asi o měsíc a půl. Děkuji za pochopení :) příjemné čtení:)

Pro: Trucker George@ca
Předmět: Dopis 25.
Datum: 15. 8. 2005, 21:48
                                                              
Drahý Georgi…
Už nemám sílu psát jen věčně samé skvělé zprávy z domova, když se den za dnem víc a víc trápím. Nezvládám to tu bez tebe!!! Je to strašně těžké držet se a být tou nejlepší matkou, dcerou i tchýní. Díky bohu za naše rodiče, kteří jsou tu tak často, jak to jen jde. Ale i tak mám pocit, že jsem na všechno sama a to prostě nejde. Slibovala jsem a ujišťovala tě, že to zvládnu v pohodě, ale teď je mi špatně jen z těch šeků, které chodí domů za tvoji práci.. Taky mám slušný spisovatelský blok, dělá mi problém sesmolit kloudnou větu.
Malý právě prochází svým vzdorovitým obdobím číslo dvě. Pamatuješ si, jak na všechno odpovídal s křikem NE, když mu bylo 2 a půl roku? Teď je to hodně podobné. Zlobí, vzteká se, hází s hračkami.. Asi tomu brzy udělám přítrž. Až teď se mi ho podařilo uspat a ráno si vstává klasicky o 5 ráno.
Tvůj šéf je taky fakt obětavý muž… Nepustí tě domů, protože jsi s ním podepsal jasnou smlouvu o délce trvání jednoho roku a bla bla bla. Psal mi e-mail, mimochodem se spoustou chyb. Měl bys mu vysvětlit skloňování přídavných jmen :-D. Příští týden pořádáme pro Benjamina oslavu narozeniny (snad na ní neudělá scénu :-( ). Asi tě nepustí, viď? Nakoupili jsme ohromnou spoustu balónků, pozvali Tadeáška, několik sousedů a naše rodiče. Jsem zvědavá, jak to všechno stihnu připravit. Udělám ti aspoň fotky.
Jsem strašně unavená.. pořádně jsem se nevyspala dobrých 5 dní a už usínám i vestoje u vaření. Je mi hodně špatně a několikrát denně mám nutkání zvracet.

Mám strašné sny o tom špatným v mým životě a od rána to tu dávám do pořádku, co kde malej rozbil, zašpinil, nebo schoval. S oblibou teď hází kuličky za postel. Nezbývá mi nic jiného, než si vařit hektolitry kafe a přes den se snažit drobečka utahat, aby šel brzo spát.
Jdu si lehnout a pevně doufám, že zítra zase budu plná síly a optimismu. Tenhle mail ti asi ani nikdy nepošlu. Jen už jsem si potřebovala postěžovat. Neumím být ta dokonalá a nejsem jí.
Promiň..
Kathy

Richard Bachman

2. června 2010 v 21:10 | Karin |  Stephen King
Pseudonym Stephena Kinga

Vymyšlený životopis pseudonymu Stephena Kinga:
Narodil se v New Yorku, ovšem jeho raný život je jaksi zahalen rouškou tajemství. Nakonec se usadil na venkově, kde vybudoval středně velkou mléčnou farmu. Psával po nocích (trpěl chronickou nespavostí), vždycky po tom, co zahnal krávy domů.
Bachman a jeho žena, Claudia, měli jedno dítě - chlapce, který zemřel nešťastnou "kingovskou" náhodou ve věku šesti let. Podle všeho spadnul do studny a utopil se. V roce 1982 našli lékaři Bachmanovi na mozku nádor, který mu byl složitým chirurgickým úkonem naštěstí odstraněn.
První čtyři romány byly vydány jako paperbacky, tím jak Bachman získával stále nové a nové čtenáře, byl jeho poslední román Thinner vydán v pevné vazbě a byl rovněž dobře přijat kritiky. V době před smrtí si hrál s myšlenkou na nový, děsivý román, který se měl jmenovat Misery; toho se ale již nedožil. (Pozn.: Tento název byl později použit jedním známým autorem hororů.)
Bachman zemřel náhle na konci roku 1985 na rakovinu pseudonymu, vzácnou formu schizonomie.
Bachmanovi fanoušci před nedávnem dostali dobrou zprávu. V roce 1994, v době, kdy se vdova po Bachmanovi připravovala na stěhování do nového domu, objevila ve sklepě kartonovou krabici plnou rukopisů. Krabice obsahovala řadu románů a povídek v různém stupni dokončení.
Poznámka na okraj: Charles Verrill také rediguje knihy Stephena Kinga, spisovatele, jehož díla byla srovnávána s pozdními romány Richarda Bachmana. Na otázku: jaký máte názor na Bachmana, King odpověděl, "Nepříjemný člověk… Jsem rád, že je mrtvý."
Pouze hrstka lidí z NAL a Bachmanův vydavatel skutečně věděli, že Richard Bachman byl vlastně Stephen King. Nakonec se Steve Brown, úředník v knihkupectví, začal domnívat, že King píše pod pseudonymem Bachman a konfrontoval ho s tím

Díla během života napsaná:
  • Rage - 1977
  • The Long Walk - 1979 - Dlohý pochod
  • Roadwork - 1981 - Srovnáno se zemí
  • The Running Man - 1982 - Běžící muž
  • Thinner - 1984 - Zhubni
Později vydaná:
Beznaděj
Strážci zákona
Blaze